-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Paczki do Polski z UK – najpopularniejsze opcje wysyłki

Przesyłki kurierskie od wielu lat cieszą się rosnącym zainteresowaniem ze względu na możliwość dostarczenia prezentów czy przedmiotów codziennego użytku osobom w odległych częściach kraju, kontynentu, a nawet świata. Jednym z często wybieranych kierunków są Wyspy Brytyjskie, na których mieszka wielu Polaków. Jak mogą oni wysyłać tanie paczki do Polski z Londynu lub innego miasta w tym kraju?

Kto oferuje przewóz paczek do Polski?

Jeśli jesteś tymczasowym mieszkańcem Wysp Brytyjskich, pracujesz w Anglii lub chcesz się osiedlić tam na stałe, to z pewnością interesuje Cię możliwość wysyłania paczek bliskim w ojczyźnie. Poza tradycyjnymi usługami pocztowymi, z których możesz skorzystać, do wyboru są też inne opcje, oferowane przez prywatnych przewoźników. Firmy kurierskie, które oferują przewóz paczek do Polski, stanowią poważną konkurencję dla poczty. Ich głównymi atutami są krótkie terminy realizacji zamówienia oraz usługa door-to-door.

Od niedawna wysłanie paczki do Polski z UK wiąże się z dodatkowymi utrudnieniami. Po opuszczeniu przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej wprowadzono dodatkowe formalności związane z obsługą celną i przewożeniem niektórych towarów przez granicę. Dlatego firmy obsługujące tanie paczki do Polski podniosły nieco ceny usług oraz wydłużyły terminy ich realizacji. Nadal jednak możesz nadać paczkę za mniej niż 100 zł, a adresat w Polsce otrzyma ją najpóźniej po 5 dniach roboczych.

Gdzie i jak możesz nadać paczki do Polski?

Możliwość nadania paczki do Polski stwarza niewiele firm kurierskich. Po brexicie zmieniły się zasady transportu towarów przez granicę i nie każdy z przewoźników dostosował do nich swoje usługi. Z czasem z pewnością pojawi się ich więcej, jednak obecnie przewóz paczek do Polski realizują tylko nieliczni.

Możesz ich znaleźć w serwisie www.euro-paka.pl, który pośredniczy w zamawianiu kurierów obsługujących tanie paczki do Polski. Zaliczają się do nich firmy DPD i Parcelforce. Natomiast przewóz paczek do Polski z Irlandii oferuje też firma GLS.

Jak nadać paczki do Polski? Jeśli chcesz wysłać prezenty lub rzeczy osobiste bliskim w kraju, nie musisz poszukiwać urzędu pocztowego na Wyspach. Kuriera zamówisz przez internet. Aby tego dokonać:

  • przygotuj paczkę, zważ jej zawartość i zmierz wysokość, głębokość oraz szerokość opakowania,

  • wejdź na stronę serwisu Euro-Paka i wpisz w formularzu parametry paczki oraz kierunek wysyłki,

  • wybierz z listy interesującego Cię przewoźnika,

  • wypełnij formularze zgodnie z instrukcją,

  • zamów kuriera i dokonaj wpłaty za usługę,

  • oczekuj na odebranie paczki.

Paczka do Polski – ile kosztuje jej nadanie?

W przeszłości wiele firm oferowało tanie paczki do Polski. Po brexicie nie tylko zmniejszyła się liczba dostępnych kurierów, ale też wzrosły ceny usług. Jest to wynikiem wprowadzenia opłat celnych oraz zwiększenia kosztów własnych firm kurierskich wynikających z obsługi celnej.

Nie oznacza to jednak, że znacznie zdrożała każda paczka do Polski. Ile kosztuje jej nadanie? Cena jest uzależniona od wielu czynników. Najważniejszym z pewnością są wymiary i waga przesyłki. Sporo więcej trzeba zapłacić za paczki do Polski o dużej wartości. W ich przypadku obowiązuje bowiem podatek odprowadzany do brytyjskiej skarbówki.

Paczka z Londynu do Polski – ile idzie od nadawcy do adresata?

Czas dostarczenia paczki dla wielu klientów firm kurierskich ma duże znaczenie. Dlatego wielu z nich chce wiedzieć, jak długo nadana przez nich paczka z Londynu do Polski będzie dostarczana. Ile idzie taka przesyłka? Firmy kurierskie podają czas w liczbie 3-5 dni roboczych przy założeniu, że dzień odebrania przez kuriera jest liczony jako zerowy. Termin doręczenia zależy od dnia nadania. Jeśli jest to poniedziałek, adresat otrzyma przesyłkę w tym samym tygodniu. Natomiast jeśli w tym czasie są dni wolne lub świąteczne, okres dostawy się wydłuży.

Najnowsze artykuły