11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Jak dobrze się prezentować i elegancko wyglądać, a przy tym zachować sportową duszę

Kobiety i mężczyźni znaczne różnią się od siebie, choćby pod względem pojmowania mody, ale też wyrzeczeń, jakie są dla mody w stanie ponosić. Choć coraz więcej panów chce dobrze się prezentować, to jednak nadal bardziej niż estetykę cenią oni wygodę, w przeciwieństwie do pań. Na szczęście modę i wygodę można połączyć. Jak dobrze się prezentować i elegancko wyglądać, a przy tym zachować sportową duszę?

Sportowa dusza i sportowy styl

Zapewne większość facetów jeżeli miałaby taką możliwość, to całe dnie chodziła by w dresach, ale jak wiadomo tak nie można, tzn. można, ale wtedy partnerka nie jest zadowolona. Natomiast wśród ulubionego stylu na pewno wygrywa ten sportowy, bo w sumie trudno się dziwić. Jednak są sytuacje i okazje, gdy trzeba założyć coś bardziej eleganckiego, ale nadal można przy tym zachować swoją sportową duszę. W tym przypadku jednak musicie iść na pewne ustępstwa, co akurat odnosi się do butów męskich, czyli czas zrezygnować z adidasów na rzecz tych bardziej eleganckich, choćby mokasynów czy też lordsów.

Zadbaj o zapach, który Cię definiuje

Cóż, jeżeli w Waszej pracy obowiązuje najbardziej formalny dress code, to jednak nijak nie wprowadzicie do eleganckiego garnituru elementów sportowych. Ale nie oznacza to wcale, że nie możecie zachować sportowej duszy poprzez inne elementy, a dokładnie poprzez zapach perfum. Oznacza to, że choć ubranie musicie mieć eleganckie i idealnie dobrane do niego obuwie, to jednak zapach perfum czy wody toaletowej może już pokazać, że lubicie luz, sportowy styl, a także macie w sobie dużą dawkę nonszalancji. Zapach perfum powinien Was definiować. Najlepiej więc wybierać świeże, lekkie zapachy z dodatkiem cytrusów. Oczywiście nie musicie całkowicie rezygnować ze swojego stylu, przy czym pewne elementy powinny być nieco bardziej ukryte, a więc bransoletkę czy sportowy wisiorek bez problemu schowacie pod odzieżą.

Postaw na elegancki luz

Jeżeli w Waszej pracy nie obowiązuje formalny dress code, ale jednak ceniona jest elegancja, to możecie postawić na elegancję w bardziej sportowym wydaniu, a to oznacza, że powinniście się skupić na pokazaniu swojej nonszalancji poprzez sposób noszenia odzieży. Zamiast włożyć grzecznie koszulę w spodnie, lepiej włożyć tylko jej część, do tego koniecznie podwinąć rękawy. Zamiast maksymalnie eleganckiej marynarki, wybierzcie tę w bardziej casualowym czy smart casualowym stylu, choćby marynarkę bawełnianą bądź też w angielskim stylu, a więc z charakterystycznymi łatami na łokciach. Ale możecie też pójść o krok dalej, czyli zrezygnować z marynarki i na koszulę założyć dizajnerską kamizelkę. Efekt będzie zdumiewający, ale i świetny. Do tego przydadzą się drobne gadżety, a więc choćby zegarek sportowy, który pozornie będzie stanowić kontrast do smart casualowego stylu, ale jak wiadomo kontrast w modzie jest obecnie na czasie, jednak to opcja do odważnych. Z kolei szukając wygodnych, a przy tym dosyć eleganckich spodni, warto postawić na chinosy, ewentualnie można wybrać proste jeansy w kolorze czarnym. Czas przejść do obuwia. Buty dla mężczyzn nie są tak samo ważne jak dla kobiet, ale jednak są ważnym elementem stylizacji i jej dopełnieniem. Zatem czas najwyższy zrezygnować z trampek i klapek na rzecz czegoś stylowego, ale i eleganckiego, a więc choćby mokasynów, ponadczasowych oksfordów czy derbów.

A co z nakryciami głowy?

Sportowy styl to i sportowe nakrycie głowy, czyli czapka z daszkiem. Ale jednak do eleganckiej odzieży niespecjalnie pasuje. Jeżeli jednak nie chcecie zrezygnować z nakrycia, to do smart casualowego outfitu możecie dobrać kaszkiet – ok pewnie większość jest na nie, ale czapka beanie będzie jak znalazł. Jeżeli jednak nie musicie stawiać na elegancką stylizację, to wtedy czapka z daszkiem jest ok, szczególnie w zestawieniu z jeansami czy koszulką, bądź elegancką koszulą i ciemnymi jeansami.

Tak naprawdę każdy styl można łączyć, nawet ten oparty na kontraście, choć to wymaga już zdecydowanie większej odwagi. Pamiętajcie, że to do Was należy decyzja o wyborze ubrań czy obuwia, ale czasami warto otworzyć się na nowy styl i zrezygnować ze sportowego czy niechlujnego, na rzecz subtelnej elegancji.

Najnowsze artykuły