Wpisz żeby wyszukać

Biznes i Finanse

Podatkowa księga przychodów i rozchodów – jakie zawiera informacje?

Podziel się

Istnieje naprawdę wiele możliwości, jeśli chodzi o prowadzenie księgowości. Jedną z najpopularniejszych jest jednak KpiR, czyli Księga Przychodów i Rozchodów. Jakie informacje zawiera w sobie Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów, dlaczego warto zdecydować się na ten sposób prowadzenia księgowości i komu ja powierzyć?

Komu powierzyć prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów?

Chcąc zdecydować się na sposób prowadzenia księgowości, jakim jest podatkowa księga przychodów i rozchodów w Warszawie powinniśmy skupić się na znalezieniu dobrego biura rachunkowego, które jest w stanie zaoferować nam taką właśnie usługę. Godne zaufania biuro mozmey odszukać na naprawdę sporo sposobów, lecz warto postawić na jeden z nich.

Mowa o internecie, w którym jakiekolwiek biuro rachunkowe znajdziemy znacznie szybciej niż mogłoby się wydawać. Jedyne co trzeba zrobić, to użyć frazy „obsługa księgowa spółek Warszawa Bemowo„. Dzięki niej szybko odszukamy biuro rachunkowe, które będzie gotowe by nawiązać współpracę z naszym przedsiębiorstwem i zająć się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów.

Jakie firmy mogą prowadzić księgę przychodów i rozchodów oraz co ona zawiera?

Księga przychodów i rozchodów to uproszczona forma księgowości, z której skorzystać mogą tylko spółki jawne i cywilne osób fizycznych, spółki partnerskie, a także osoby fizyczne, które nie pracują w rolnictwie i wybrały formę opodatkowania aktywności gospodarczej na zasadach ogólnych bądź liniowych. Jest jednak pewne zastrzeżenie. Mówi ono o tym, że z księgi nie można korzystać, jeśli w poprzednim roku przychody netto przekroczą równowartość 2 000 000 euro w przeliczeniu na złotówki.

Do księgi przychodów i rozchodów zapisuje się wszystkie dane dotyczące kosztów prac badawczo-rozwojowych, wydatków poniesionych w związku z prowadzeniem oraz utrzymaniem działalności, wydatki na zakupy towarów oraz materiałów handlowych oraz wszystkie przychody przedsiębiorstwa bez względu na ich źródło.

Skomentuj