14.5 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Przebrania na Halloween dla dorosłych – jakie cieszą się największą popularnością?

Halloween jest świętem, które ma tylu samo zwolenników, jak i przeciwników. Święto to obchodzone w przeddzień Święta Wszystkich Świętych na dobre zadomowiło się w polskiej kulturze. Obowiązkowym elementem są straszne dekoracje, wycięta dynia i przebrania. Jakie są najpopularniejsze?

Skąd się wzięło Halloween?

Halloween to święto, które zakorzenione jest w amerykańskiej kulturze. Polega na maskaradach i wędrowaniu od domu do domu z okrzykiem „cukierek albo psikus”. Najczęściej przebierają się dzieci, ale przebrania na Halloween dla dorosłych cieszą się dużą popularnością. Znakiem rozpoznawczym święta są wydrążone i podświetlone dynie, a także ozdoby rodem z horroru – wampiry, czarownice, kościotrupy.

Halloween to święto, które wywodzi się z celtyckiego święta Samhain, które wyznaczało koniec żniw i początek zimy. Kapłani celtyccy wierzyli, że właśnie 31 października zaciera się granica między światem żywych i zmarłych. Palone ogniska miały wskazywać dobrym duchom drogę do domu, a zakładanie masek i przebieranie się miało odstraszać złe duchy. Zwyczaj  przebierania pozostał do dziś.

Najpopularniejsze stroje na Halloween

Halloween choć często krytykowane, na dobre zakorzeniło się w naszej świadomości. Coraz śmielej organizowane są bale z tej okazji, a dzieci wraz z rodzicami wyruszają na ulicę w poszukiwaniu cukierków. Przebrania można kupić lub wypożyczyć, na przykład w All4Party. Dużą popularnością cieszą się stroje czarownic, diabłów, wampirów i kościotrupów. Dużą popularnością cieszą się także stroje z filmów grozy, takich jak Freddy Krueger z „Koszmaru ulicy Wiązów”, Jason z „Piątku trzynastego” czy Łowca z „Władcy Pierścieni”. Poza typowo tematycznymi strojami, popularne są także stroje piratów, piratek czy kostiumy dworskie.

Niezależnie od tego czy ktoś jest zwolennikiem Halloween czy nie, należy pamiętać, że w tym święcie liczy się dobra zabawa i szacunek dla innych osób. Jeśli ktoś nie ma ochoty przebierać się i bawić, powinien uszanować to, że inni w ten sposób właśnie chcą spędzić czas.

Najnowsze artykuły