7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Czym dokładnie jest sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny to różnego rodzaju urządzenia medyczne, dzięki którym pacjenci mogą ćwiczyć różne partie mięśni, odzyskując przy tym sprawność po przeprowadzonych zabiegach chirurgicznych, doznanych urazach oraz złamaniach. Czym dokładnie jest sprzęt rehabilitacyjny?

Sprzęt rehabilitacyjny – co się zalicza do tej kategorii?

Sprzęt rehabilitacyjny Zielona Góra obejmuje szereg sprzętów i akcesoriów, które pomagają pacjentom w normalnym funkcjonowaniu – pomimo chorób, dolegliwości bólowych czy urazów. Do tej kategorii zaliczyć można sprzęt do ćwiczeń aerobowych, w tym rowery treningowe, orbitreki czy bieżnie. Wśród produktów wspierających chorych znajdują się też trenażery oddechu, elektrostymulatory, balkoniki, chodziki i wózki inwalidzkie. W przypadku osób po przebytych złamaniach kończyn i urazach można mówić także o laskach i kulach. Stabilizatory stawowe i kręgosłupa również należą do grupy urządzeń o znaczeniu rehabilitacyjnym, wspierające pacjentów w powrocie do dawnej sprawności ruchowej. 

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego – kiedy warto się do niej udać?

Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego Zielona Góra może stać się miejscem, które warto odwiedzić w przypadku doznania urazu kończyny – jej złamania lub zwichnięcia. Zwichnięcie jest stanem medycznym, w którym kończyna jest osłabiona czy nadwyrężona w wyniku urazu lub choroby. Lekarz zajmujący się ortopedią oceni stan pacjenta i zaleci najlepszy sposób leczenia. Może ono obejmować rehabilitację, farmakoterapię lub operację. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić połączenie tych metod leczenia, aby pomóc pacjentowi odzyskać pełną sprawność ruchową. Specjalista udzieli również porady dotyczącej zmian w stylu życia, które mogą pomóc w zmniejszeniu skutków pojawienia się problemu medycznego. Rehabilitacja może obejmować rozciąganie, wzmacnianie mięśni oraz ćwiczenia mające na celu poprawę mobilności pacjenta, natomiast usztywnienie w formie gipsu czy ortezy stabilizuje kontuzjowany obszar. 

Najnowsze artykuły