-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Przefiltrowana woda prosto z kranu? – Bateria z filtrem

Woda jest składnikiem niezwykle ważnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Z tego powodu należy dbać o regularne nawodnienie. Jednak ta butelkowana powoduje zanieczyszczenie środowiska i może sporo kosztować. Dlatego warto samodzielnie uzdatnić wodę w domu, korzystając na przykład z baterii filtrującej. Jak działa takie urządzenie i dlaczego warto je wybrać? Podpowiadamy. 

Jak działa bateria z filtrem?

Mechanizm jaki bateria filtrująca wodę wykorzystuje do jej uzdatniania, jest niezwykle prosty. Polega on na pobraniu z sieci wodociągowej cieczy, która następnie jest przepuszczana przez filtr zainstalowany w szafce pod zlewozmywakiem. Woda, przepływając przez jego kolejne warstwy, jest oczyszczana z wszelkich zanieczyszczeń. Następnie, kiedy przekręcamy kurek w kranie, wypływa wylewką.

Do montażu tego urządzenia niepotrzebna jest pomoc hydraulika lub innego specjalisty, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją obsługi. Dodatkowo jedna dźwignia baterii służy do regulacji zimnej i gorącej wody kranowej, z kolei druga do filtrowanej. Dzięki temu oczyszczona ciecz zdatna do picia nie musi być wykorzystywana do innych czynności, takich jak na przykład mycie naczyń. Wszystko to sprawia, że jej żywotność jest znacznie dłuższa. Jeden filtr wystarcza do oczyszczania około 1200 l wody, w związku z tym najczęściej wymieniany jest mniej więcej raz na rok.

Bateria z filtrem to czysta woda prosto z kranu

Wykorzystanie baterii z filtrem w swojej kuchni to niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu o każdej porze dnia i nocy można napić się uzdatnionej wody. Różnica w jej smaku, zapachu i często nawet kolorze jest mocno zauważalna. Dlatego wielu użytkowników stosuje ją także do przygotowania ciepłych napoi, a także gotowania.

Wykorzystywanie jej zamiast wody wodociągowej w czajnikach ogranicza powstawanie kamienia na ich dnie. Nie należy obawiać się, że strumień przefiltrowanej wody będzie niewielki, ponieważ jest on na tyle silny, że możliwe jest pozyskanie dużej ilości cieczy w stosunkowo krótkim czasie.

Przefiltrowana woda prosto z kranu to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Montaż baterii filtrującej wodę wiąże się ze sporą oszczędnością pieniędzy, które bez takiego systemu trzeba byłoby wydać na tę butelkowaną. Dodatkowo takie rozwiązanie jest szczególnie cenione przez osoby, którym los naszego środowiska nie jest obojętny. Przeciętny człowiek, który pije 2 l wody dziennie, miesięcznie zużywa 40 butelek, co rocznie daje wynik bliski 500. Korzystanie z uzdatnionej wody prosto z kranu ogranicza produkcję plastiku i zanieczyszczenie środowiska

Najnowsze artykuły