-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Przewiert sterowany – czym się charakteryzuje?

Technologia przewiertów lub przecisków sterowanych znajduje zastosowanie w miastach, ale nie tylko. Gwarantuje ona bezpieczeństwo dla dróg, budynków, innych obiektów, jeśli konieczne jest położenie pod nimi nowego rurociągu. Dobrze zaprojektowany przewiert nie wiąże się z ryzykiem.

Kto może wykonać przewierty sterowane?

W związku z tym, że przewiert sterowany wymaga dopracowania planu, a następnie jego realizacji krok po kroku łącznie z dopasowaniem urządzeń, wykonanie przewiertu to zajęcie dla specjalistów. Zajmują się tym kompetentne firmy. Podczas pracy niezbędne jest przygotowanie terenu – nierzadko obejmuje to spory obszar.

Przewiert lub też przecisk może przebiegać nawet przez trudny teren, np. górzysty. Takie tereny nie umożliwiają realizacji tradycyjnego wykopu – trudno sobie nawet wyobrazić pracujące w takich miejscach koparki. Przewierty kontrolowane wykonuje się za pomocą wierteł o predefiniowanej średnicy.

Przewierty pod drogami i zbiornikami wodnymi

Realizacja przewiertów w miejscach szczególnie zatłoczonych zajmuje sporo czasu z uwagi na stworzenie dokładnego projektu oraz wykonanie dopasowań. Przewierty pod drogami uwzględniają znalezienie wolnych obszarów i przekucie się tamtędy, a następnie położenie sekwencji rur.

Pod zbiornikami wodnymi również mogą być wykonane przewierty horyzontalne, co okazuje się tańsze niż prowadzenie rur inną drogą. Przecisk można realizować nawet na znacznej głębokości. Owszem, wykonanie pracy wymaga sporych nakładów finansowych i bardzo dokładnej organizacji.

Dlaczego warto realizować przewierty sterowane?

Zrealizowany dzięki opracowaniu projektu i wdrożeniu odpowiedniej technologii przewiert sterowany pomoże ominąć obecne już w wielu miejscach instalacje wodociągowe, kanalizacyjne i inne. Prace mogą zająć sporo czasu, ale na koniec firma porządkuje teren i usuwa wszelkie pozostałości po realizowanych działaniach.

Podsumowując, przewiert sterowany przebiega od punktu wyjścia do punktu docelowego i umożliwia stworzenie instalacji, rurociągu w trudnym terenie. Realizacja przewiertu nie powoduje konieczności rozbiórki istniejących obiektów.

Najnowsze artykuły