11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Serwis klimatyzacji domowej – jakie prace wykonuje fachowiec?

Sprawne działanie klimatyzacji nie tylko zapewnia prawidłowe chłodzenie. Pozwala także zachować dobrą jakość powietrza. Aby mieć pewność, że urządzenie działa prawidłowo, należy regularnie poddawać je przeglądom. Jakie prace wchodzą w zakres serwisu?

Serwis klimatyzacji – co obejmuje?

Prawidłowe działanie klimatyzatora zapewnia jego dłuższą żywotność i zdrowsze powietrze wewnątrz. Regularny przegląd instalacji, wyczyszczenie urządzenia, dezynfekcja oraz przede wszystkim wymiana filtrów pozwala pozbyć się bakterii i drobnoustrojów. Ich obecność może mieć negatywny wpływ na zdrowie i powodować reakcje alergiczne, a nawet choroby.

Serwis klimatyzacji w Warszawie i każdym innym mieście powinien być wykonywany przez profesjonalne firmy, które posiadają doświadczenie w obsłudze urządzeń różnych producentów. Częstotliwość przeglądów jest zależna od eksploatacji urządzenia. W przypadku, gdy klimatyzator służy do schładzania mieszkania lub domu i korzysta się z niego głównie wiosną i latem, wystarczy wezwać serwisanta raz do roku. W biurowcach, restauracjach czy innych budynkach publicznych klimatyzacja jest używana przez cały rok, dlatego najlepiej jest sprawdzać jej stan co 6 miesięcy. 

Czy warto instalować klimatyzację w domu lub mieszkaniu?

Klimatyzacja może bardzo ułatwić funkcjonowanie. Jej montaż, szczególnie w mieszkaniu należy uzgodnić z zarządcą, ponieważ częściowo musi być zainstalowana na zewnątrz. Ilość jednostek wewnętrznych należy dopasować do potrzeb. Czasami bywa tak, że tylko jedno z pomieszczeń jest narażone na nadmierne nagrzewanie i wystarczy umieścić klimatyzator tylko w nim. Nowoczesny urządzenia mają dwie funkcje – umożliwiają zarówno schładzanie, jak i ogrzewanie powietrza. Montaż warto skonsultować ze specjalistą. Profesjonalne firmy zajmujące się klimatyzacją, jak np. AiR Serwis oferują doradztwo, montaż oraz regularne prace konserwacyjne. Daje to pewność, że instalacja zostanie odpowiednio poprowadzona, a ewentualne usterki będą szybko wykryte. 

Najnowsze artykuły