-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Skuteczne zabiegi na cellulit

Istnieje kilka form walki z cellulitem. Dobór jednego z nich zależy od ilości naszego czasu, który możemy poświęcić na pielęgnację ciała i fazy, w której się znajduje. Wiele osób wybiera zabiegi kosmetyczne na cellulit ze względu na ich skuteczność. Przed odwiedzeniem gabinetu kosmetycznego warto skonsultować się ze specjalistą. Pomoże nam on przygotować nasze ciało do zabiegu kosmetycznego. Wizyta u lekarza zdecydowanie wspomoże sam zabieg na cellulit. Za pomocą badania ultrasonograficznego lekarz orzecze w jakiej fazie rozwoju jest cellulit. Wykonując zabiegi zwalczające cellulit należy podjąć decyzje o salonie kosmetycznym, w którym nasze ciało przejdzie przemianę.

Każde takie miejsce musi spełniać odpowiednie wymagania. Jest to jeden z najważniejszych czynników decyzyjnych. Nie warto poddawać się badaniu w miejscu, które nawet wizualnie odbiega od naszych oczekiwań. To ważny znak, by szybko zmienić specjalistów.

Zabiegi na cellulit – jakie i kiedy?

W zależności od rodzaju cellulitu, który posiadamy możemy dobrać najodpowiedniejszy do jego pozbycia się zabieg. Rożne metody wykorzystywane przy zabiegu w końcowym efekcie przyniosą na skuteczne rezultaty. Nie da się ukryć, że zabiegi na cellulit są jednymi z najskuteczniejszych form walki z nieestetyczną niedoskonałością. Zwalczają nie tylko uporczywą tzw. skórkę pomarańczową, ale również zapewniają ujędrnienie skóry i znaczną poprawę elastyczności.

Jakie są najpopularniejsze skuteczne zabiegi na cellulit?

Najbardziej znane zabiegi na cellulit to:
Drenaż limfatyczny – polega on na usprawnieniu przepływu limfy w organizmie, dzięki temu płyny tkankowe usuwają z organizmu nagromadzone toksyny. Przyspieszony zostaje również metabolizm, który spala tkankę tłuszczową. Dla wykonania masażu limfatycznego istnieje wiele przeciwwskazań tj. niewydolność wątroby czy nerek, zakrzepica, a nawet gorączka czy miesiączka.
Mezoterapia – jest również bardzo popularna metodą. Polega ona na ostrzykiwaniu poszczególnych części ciała substancji, które przyspieszają rozpad tkanki tłuszczowej. Nie zaleca się stosowania tego zabiegu gdy występuje: alergia, cukrzyca, opryszczka lub ciąża.
Endermologia – jest to zabieg na cellulit, który wykorzystuje do swojego działania. podciśnienie. Do wykonania zabiegu pacjent ubierany jest w specjalny kostium, co umożliwia poprawę krążenia krwi i limfy, za czym idzie pozbycie się toksyn i zwiększenie jędrności ciałą. Nie stosuje się tej metody u osób z żylakami, aktywnym nowotworem i kobiet w ciąży.
Mezoterapia bezigłowa – redukcja cellulitu może nastąpić również pod wpływem prądu, jej zaletą jest brak siniaków jak przy tradycyjnej mezoterapii. Przeciwwskazaniem do wykonania tego zabiegu jest, choroba serca, cukrzyca.
Usuwanie cellulitu za pomocą Laseroterapii może być równie skuteczne, co pozostałe metody. Zabieg pobudza mikrokrążenie i wspomaga usuwanie tłuszczu i toksyn z organizmu.

Nietrudno zauważyć, że obecnie istnieje wiele metod dzięki którym możemy pozbyć się cellulitu. Wyżej przedstawione metody to nie wszystkie możliwe, istnieją jeszcze przecież inne sposoby na nieinwazyjne usuwanie tłuszczu tj. kremy, balsamy na cellulit. Który z zabiegów jest jednak najlepszy i najskuteczniejszy? Jest to zależne od wielu czynników włącznie z efektami, których oczekujemy po zabiegu bądź stosowaniu innych preparatów. Kremy czy balsamy nie są gorszym rozwiązaniem jednak ich stosowanie i skuteczność powinny być zależne od rodzaju cellulitu, który posiadamy. Jeżeli nie ma innych przeciwwskazań do wykonania zabiegu z całą pewnością można go spróbować. Jeżeli jesteśmy osobami, które wolą zmienić diametralnie styl życia to warto im polecić mniej inwazyjne metody.

Najnowsze artykuły