7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Wysoka porowatość włosów – czy to duży problem? Jak dobrać kosmetyki?

Włosy wysokoporowate nie są najprostsze do ogarnięcia, lecz warto pamiętać, że nie jest to niewykonalne!

Włosy wysokoporowate – czym one są?

W kontekście pielęgnacji włosów coraz częściej możemy usłyszeć o pewnej ich cesze, która potrafi naprawdę mocno definiować ich charakterystykę oraz tendencje. Chodzi tu rzecz jasna o porowatość włosów. Czym ona jednak jest? Ogólnie rzecz ujmując, jest to sposób o szybkie zobrazowanie tego, jak mocno od kory włosa odchylone są łuski złożone z martwych jego komórek. Im większe jest owo odchylenie, tym większa jest porowatość, a wpływa ona na naprawdę wiele aspektów.

Czym więc cechują się włosy o wysokiej porowatości, które są tematem dzisiejszego tekstu? Oczywiście w ich przypadku wspominane łuski odstają od kory włosa dość mocno. Wpływa to chociażby na to, że włosy wysokoporowate mają naprawdę sporą tendencję do przesuszania się, łamliwości, a także puszenia się, w szczególności podczas suszenia z użyciem wszelkiego rodzaju urządzeń. Dodatkowo bardzo często są one matowe. Z drugiej jednak strony są bardzo podatne na stylizacje, z czego posiadacze i posiadaczki tychże włosów bardzo często korzystają.

Czy włosy o wysokiej porowatości są problematyczne?

Słysząc wszystkie cechy włosów wysokoporowatych można byłoby dojść do wniosków, że życie z takim typem włosów wcale nie należy do najprostszych. Z jednej strony trzeba tutaj przyznać rację – włosy o wysokiej porowatości nie są łatwe do okiełznania. Są dość wybredne, a niewłaściwa pielęgnacja potrafi naprawdę znacząco odbić się na ich kondycji. Wcale nie oznacza to jednak, że posiadanie włosów wysokoporowatych musi być dla nas czymś w rodzaju wyroku.

Oczywiście w kontekście ich pielęgnacji musimy mieć na uwadze kilka istotnych czynników, lecz jeżeli dobierzemy do włosów o wysokiej porowatości odpowiednie kosmetyki do włosów, będziemy w stanie bez większego trudu uporać się z większością kłopotów. Wszystko więc tak naprawdę zależy od tego, czy będziemy odpowiednio dbać o nasze włosy!

W poszukiwaniu odpowiednich kosmetyków do włosów wysokoporowatych

Szukasz właściwych kosmetyków do włosów o wysokiej porowatości, lecz nie wiesz, za czym tak właściwie powinieneś się rozglądać? Z pewnością warto stawiać na środki zawierające proteiny, które wzmocnią ich strukturę, a także będą domykać pory. Dodatkowo warto pamiętać chociażby o substancjach z grupy humektantów, które dogłębnie nawilżą nasze włosy, a także emolientów, które zamykają wilgoć we włosach (włosy wysokoporowate lubią ją oddawać otoczeniu, co sprzyja ich przesuszaniu się).

Najnowsze artykuły