7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Zamiast zwykłej folii ogrodowej – wydajna folia stretch

Wszechstronność, duża funkcjonalność, elastyczność, a do tego wydajność. Te cechy sprawiają, że folia stretch nie jest już tylko materiałem wykorzystywanym przez branżę opakowaniową. Dominuje również w transporcie, ale coraz chętniej korzystamy z niej w domu, a nawet w ogrodzie. Jak sprawdza się pośród zielonych terenów?

Tunele ogrodowe, w których dojrzewają warzywa i owoce

Nawet mały ogród czy działka, dają nam szansę na wygospodarowanie miejsca na przydomowe uprawy. Sięgamy zatem po klasyczną folię ogrodową, by przykryć nią stworzony tunel. Dzięki temu możemy liczyć na wydzieloną przestrzeń do wybranych upraw i zapewnienie właściwych warunków wzrostu roślin. Czy to jednak rozwiązanie idealne? Niestety dalekie od idealnego, dość kosztowne i czasochłonne podczas okrywania takiego tunelu.

Alternatywą staje się folia stretch. Tę mniejszych rozmiarów, standardowych, do zakupienia na stronie https://opakowania24.eu/produkty/folia-stretch;46.html, wykorzystamy do zabezpieczania mebli ogrodowych na czas przechowywania. Gdy jednak pokusimy się o kupno znacznie większej ilości, rozmiarami dopasowanymi do stworzonego tunelu ogrodowego, uda się pokryć go w całości. Szybciej, sprawniej i wygodniej niż z zastosowaniem typowej folii ogrodowej. Ogromnym atutem stretchu jest jego wydajność w użytkowaniu. Oferuje rozciągliwość na poziomie minimum 150%, a koszt zakupu jest atrakcyjny.

Kolejny atut zastosowania folii stretch w ogrodzie, do przykrycia tuneli, to możliwość wyboru produktu w kolorze czarnym. W ten sposób tworzy się warunki, które pozwalają zapanować nad wzrostem roślin, ich cyklem wegetacyjnym. Wewnątrz tunelu łatwo utrzymać odpowiednie warunki temperaturowe, nawet w nocy.

Przechowywanie i zabezpieczanie

Ci z nas, dla których ogród jest tylko miejscem odpoczynku i aranżowania go wedle własnych pomysłów, nie decydują się na uprawy, za to wybierają barwne rośliny, nierzadko egzotyczne gatunki. W ogrodzie znajdują miejsce dla kompletu mebli, który wpisze się w zieloną aranżację, będzie wygodny i trwały. W obydwu przypadkach przyda się folia stretch, ale do czego?

Jej wytrzymałość gwarantuje, że ochroni zarówno meble, jak i niektóre gatunki roślin oraz inne elementy wyposażenia, przed działaniem czynników zewnętrznych. To dobry sposób na zabezpieczenie przed zabrudzeniami i kurzem tych rzeczy, które poza sezonem będą przechowywane w zamkniętych pomieszczeniach. Tę samą folię można wykorzystać do uporania się z chwastami. W miejscach, w których mają zostać posadzone wybrane rośliny, na całej długości wystarczy rozłożyć folię stretch, robiąc otwory na rośliny. Chwasty nie przebiją się przez folię i będzie można cieszyć się bajecznym widokiem rosnących sadzonek.

Chcąc zapanować nad ogrodem, uczynić go nie tylko pięknym, ale i uporządkowanym, z zapewnieniem ochrony dla elementów sezonowo przechowywanych, postawmy na stretchową folię. Niedrogą, wydajną, łatwą w zastosowaniu i dostępną w kolorze, jeśli trzeba!

Najnowsze artykuły