7.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Apartamenty nad morzem – Zimowy odpoczynek

Zimowy odpoczynek nad morzem należy się każdemu – niezależnie od tego, czy na co dzień ciężko pracuje, studiuje czy uczęszcza na zajęcia lekcyjne. Utarło się, że zimowe ferie to przywilej wyłącznie uczniów i dzieciaków – należałoby zapytać: DLACZEGO? Czy dorosłym nie należy się zimowy urlop?

Żyjemy w ciągłym stresie, żyjemy na pełnych obrotach. Jesteśmy zapracowani, nie mamy czasu na to, by się zatrzymać, zrelaksować, zaczerpnąć świeżego powietrza. Odpoczynek jest niezwykle istotny dla naszego organizmu – niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy oraz jaką kondycją może cieszyć się nasze ciało.

Dlaczego zimowe ferie?

O ile w przypadku dzieciaków i młodzieży zimowe wyjazdy są w pełni uzasadnione, a ich termin ściśle wyznacza przerwa pomiędzy semestrami w szkole, o tyle w przypadku dorosłych osób, które pracują, ciężko mówić o feriach. Niemniej jednak, każdej osobie dorosłej, utrzymującej stosunek pracy (wynikający z różnego typu umów) przysługuje zwykle od 26 do 36 dni urlopu w roku kalendarzowym. Choć zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy, pracownik powinien wykorzystać przynajmniej dwa tygodnie robocze pod rząd, tak naprawdę pracownik może dowolnie zadysponować swój urlop i przeznaczyć go na urlop w dowolnym czasie.

Jeśli jesteś rodzicem, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje dziecko w wieku szkolnym co roku ma przynajmniej dwa tygodnie wolnego. Wykorzystaj ten czas na wspólne spędzenie czasu poza domem – zaplanuj odpoczynek z dzieckiem (lub dziećmi) i zadbaj o relaks swój i swoich najbliższych.

Ferie z dziećmi nad morzem

Ferie zimowe kojarzą nam się raczej z wyjazdem na górskie zimowiska. Okazuje się jednak, że stale rośnie zainteresowanie feriami nad morzem. Paradoksalnie, spędzanie urlopu nad morzem w okresie zimowym może turyście przysłużyć się nawet bardziej niż zwykle. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka. Po pierwsze pogoda zdecydowanie bardziej niż latem sprzyja spacerom i marszom. Piękne zimowe okoliczności natury wyczarowują na horyzoncie naprawdę piękne obrazy. Ponadto również zawartość cennego jogu w powietrzu jest znacząco większa – jeśli wyjazd ma również mieć walory zdrowotne, o wiele lepiej wybrać się nad morze zimą.

Apartamenty nad morzem – dobry nocleg przez cały rok

Propozycji noclegowych nad morzem, również zimą jest sporo. Turyści mogą wybierać spośród kwater prywatnych (choć zimą nie ma ich dostępnych tak dużo, jak w sezonie), hoteli czy apartamentów. Apartamenty do wynajęcia to jedna z najlepszych opcji na nocleg – gwarantuje niezależność, wygodę i komfort w stosunkowo niskiej cenie. Co ważne, większość nadmorskich apartamentów dostępna jest przez cały rok – bez obaw można się więc wybrać nad morze również zimą.

Zobacz ofertę Baltic Korona Apartamenty: https://baltickorona.pl/oferty-specjalne/

Najnowsze artykuły