19.6 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Balustrady stalowe – poznaj ich zalety

Projektując swój dom i jego aranżację wiele osób dba o szczegóły wewnątrz lokum. Ważne jest, aby dbać także o to, co dzieje się na zewnątrz. Można wykorzystać tanie materiały, jednak jest duża szansa, że szybko się zużyją i nie będzie przyjemności z patrzenia na nie. Z pomocą przychodzą balustrady stalowe do schodów. Poznaj ich zalety.

Balustrady stalowe – o czym mowa w praktyce?

Balustrady stalowe na Śląsku są jednymi z tych elementów konstrukcji schodów, który wprawdzie nie jest niezbędny, ale jest bardzo pomocny. Zabezpiecza użytkowników schodów przed wypadkami, dając stabilne podparcie. Zatem zdecydowana większość inwestorów decyduje się na zamówienie schodów stalowych z balustradą.

W naszej firmie specjalizujemy się również w produkcji efektownych balustrad do schodów zewnętrznych i wewnętrznych. schody wraz z dopasowaną balustradą wykonaną z metalu tego samego typu dla jednolitego efektu albo z innym wykończeniem, na przykład matowym lub też w innym kolorze. Najprostsze balustrady stalowe wykonywane są z elementów prostych, które montowane są poziomo do słupków. To tanie i efektowne rozwiązanie sprawdzające się w przypadku schodów stalowych zewnętrznych i wewnętrznych.

Balustrada z linek stalowych – jak ją wykorzystać?

Ciekawą alternatywą dla balustrady wykonanej z elementów stalowych jest zastosowanie grubych lin ze stali. Odpowiednio naprężone dają właściwą stabilność i zabezpieczenie, a przy tym wyglądają bardzo efektownie – świetnie wpisują się zwłaszcza w aranżacje nowoczesne.

Linki stalowe mogą być montowane poziomo pomiędzy słupkami, a balustrada może być wykończona wtedy poręczą metalową lub drewnianą, ale też istnieje możliwość zamontowania ich pionowo, gdy pozwala na to konstrukcja klatki schodowej. Balustrady z lin stalowych są doskonałym połączeniem efektownego wyglądu oraz przystępnych cen. Najczęściej stosowane są w przypadku schodów wewnętrznych. Meble metalowe w Świętochłowicach będą idealnie pasować do wnętrz w stylu loftowym czy nawet skandynawskim.

Najnowsze artykuły