-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Co to jest bank głosów i do czego służy?

Wielu z nas mogło już spotkać się z terminem banku głosów, ale nie każdy wie, czym dokładnie jest tego typu bank. Warto więc dowiedzieć się, co dokładnie oznacza bank głosów i kiedy można z niego skorzystać!

Bank głosów – co to oznacza?

Termin jak bank głosów to rodzaj bazy, w której przechowywane są próbki nagrań lektorskich, czyli inaczej próbki głosów lektorów. Za pomocą takich baz można łatwo wyszukać potrzebnego lektora, który potrzebny jest do wykonania danego nagrania, na przykład na potrzeby reklamy.

Aktualnie bardzo popularne są banki głosów działające przez internet, ponieważ razem z nimi można bardzo prosto wyszukać najlepszego lektora do konkretnego zadania. Internetowy bank głosów pozwala na natychmiastowe odsłuchanie próbek bez konieczności tworzenia konta czy płacenia za usługę. To znacznie upraszcza wybór lektora i oszczędza czas związany z przygotowaniem nagrania.

Jakich lektorów można znaleźć w bankach głosów?

Największe bazy głosów lektorskich mogą zawierać nawet po kilka tysięcy różnych nagrań od lektorów. To powoduje, że można wśród nich z powodzeniem wybrać odpowiednią osobę.

W bankach głosów swoje próbki nagrań mają zarówno początkujący lektorzy, jak i ci, którzy mają znacznie większe doświadczenie i ich głosy można również rozpoznać z nagrań w telewizji czy radiu.

Dostępni są także lektorzy w różnych wiekach – osoby młodsze i starsze, także dzieci i młodzież.

Banki głosów również prezentują oferty obcokrajowców, dzięki czemu można łatwo znaleźć native speakera konkretnego języka do wykonania nagrań, które mają odbywać się właśnie w nim, a nie po polsku.

Kiedy warto skorzystać z banku głosów lektorskich online?

Serwisy internetowe jak bank głosów mają bardzo rozległe zastosowanie, dlatego też mogą być one wykorzystane w różnych celach, gdy konieczne będzie otrzymanie profesjonalnego nagrania przygotowanego przez lektora.

Najczęściej nagrania lektorskie zlecane są w poniższych przypadkach:

  • reklamy radiowe

  • reklamy telewizyjne

  • nagrania do automatycznej sekretarki

  • prezentacje

  • szkolenia

  • zapowiedzi

  • audiobooki

  • filmy i seriale

  • multimedia

Jak wygląda zamówienie nagrania w banku lektorskim?

Aby zamówić nagranie, trzeba w pierwszej kolejności wyszukać właściwego lektora. Warto wtedy przesłuchać różne próbki nagrań, by znaleźć odpowiednią osobę.

Potem należy skontaktować się ze studiem posiadającym bank głosów, aby zalecić usługę. Należy przekazać informacje dotyczące nagrania, w tym jego treść. Po uzgodnieniach i opłaceniu usługi studio wykonuje nagranie i przekazuje je do klienta.

Najnowsze artykuły