-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Jak urządzić drinkbar na wesele? Oto sprawdzone pomysły

Na wielu weselach organizowane są obecnie drinkbary. Gdy również o tym myślicie, sprawdźcie, jaka forma baru z drinkami na wesele będzie najlepsza!

Dlaczego warto przygotować drinkbar na wesele?

Czasy, gdy na weselach piło się jedynie wódkę, już się skończyły. Teraz podczas przyjęć serwowane są różnorodne alkohole, do których zaliczane są między innymi wina, whisky, piwa, a także różnorodne drinki.

Wobec tego drinkbar na wesele – https://mobilni-barmani.pl/barman-na-wesele-cena/ może być bardzo dobrym pomysłem, ponieważ goście mogą wtedy uzyskać dostęp do różnorodnych alkoholi w swoim guście, aby bawić się podczas imprezy jeszcze lepiej.

Warto też podkreślić, że drinkbar na wesele może nie tylko serwować napoje alkoholowe, ale również te bez alkoholu, na przykład dla dzieci lub osób, które nie piją alkoholu. Taka atrakcja może zatem przypaść do gustu każdemu z gości weselnych!

Drinkbar na weselu – jak do zorganizować?

Pierwszym krokiem będzie wybranie odpowiedniej formy, w jakiej ma być zorganizowany drinkbar na wesele. Do dyspozycji są poniższe rozwiązania:

1. Drinkbar z samoobsługą

To bardzo popularny sposób na urozmaicenie menu alkoholi na weselu. Przygotowuje się wtedy osobny stół, na którym ustawiane są alkohole wraz z dodatkami, na przykład syropami, lodem, owocami. Na stole umieszcza się również receptury na przygotowanie drinków oraz potrzebne do tego akcesoria jak shakery. Goście mogą wtedy samodzielnie szykować drinki według receptur albo swojego pomysłu.

2. Profesjonalny drinkbar na wesele

Druga opcja to zamówienie profesjonalnego drinkbaru na wesele. Takie usługi świadczone są przez firmy specjalizujące się w tym zakresie. Mogą one rozstawić profesjonalny drinkbar na wesele i zadbać o odpowiednią ilość alkoholi. Doświadczony barman będzie wtedy szykował dla gości drinki według ich życzeń. Może też uświetnić wydarzenie efektownym pokazem barmańskim.

Każda z powyższych opcji ma swoje plusy i minusy. Pierwsza wyróżnia się atrakcyjnymi cenami, ponieważ wystarczy tylko zakupić odpowiednie alkohole oraz przygotować dodatki na stół. Druga natomiast jest droższa, ale drinki przygotowywane są wtedy przez profesjonalistę, dlatego drinkbar na wesele może być jego główną atrakcją.

Ile kosztuje drinkbar na wesele?

Ceny związane z organizacją drinkbaru na wesele zależne są od wybranej opcji oraz od wykorzystanej ilości alkoholi.

W przypadku samodzielnego przygotowania drinkbaru ceny rozpoczynają się już od około 500 złotych, natomiast wtedy, gdy zamierza się wynająć doświadczonego barmana na wesele, ceny wynoszą najczęściej od około 2000 złotych do ponad 4000 złotych. Dokładne informacje o cenach organizacji profesjonalnego drinkbaru można uzyskać bezpośrednio w firmach, które świadczą takie usługi.

Najnowsze artykuły