-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Co zrobić z krzywymi i nieestetycznymi zębami?

Każdy z nas chce mieć piękne, zdrowe, białe zęby i cieszyć się szerokim uśmiechem. Niestety czasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Współczesna stomatologia i ortodoncja dają narzędzia, aby nawet w najtrudniejszych przypadkach zapewnić pacjentowi maksymalną pomoc.


Dbanie o uśmiech sprawia, że bardzo szybko osiągniemy dobre efekty i będziemy mogli cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem, ale bardzo dużym komfortem psychicznym. Aby osiągnąć taki stan rzeczy warto w sobie zaszczepić pozytywne nawyki. Wśród najważniejszych rzeczy, o których trzeba pamiętać zdecydowanie należy wymienić:

– regularne wizyty u stomatologa, ewentualnie ortodonty,
– zmianę nawyków żywieniowych,
– wyeliminowanie z diety produktów mających negatywny wpływ na zęby,
– stosowanie dobrej jakości past, płynów do płukania jamy ustnej,
– stosowanie nici stomatologicznych,
– kupno szczoteczki elektrycznej.

Kompleksowo z usług stomatologicznych i ortodontycznych można skorzystać w przychodni https://mcs-przychodnia.pl/

Usługi stomatologiczne


Dobry i doświadczony dentysta może sprawić, że w bardzo krótkim czasie nasz uśmiech nabierze nowego, lepszego charakteru, z zęby będą wyleczone i estetyczne. Oczywiście podstawą jest to, aby szybko reagować i nie dopuścić do powstawania dużej ilości ubytków oraz do leczenia kanałowego, które mocno osłabia zęby. Bardzo ważną kwestią jest usuwanie kamienia nazębnego, który ma negatywny wpływ na całą jamę ustną.

Brak ubytków, dobrej jakości wypełnienia, brak kamienia nazębnego, zastosowanie wybielania zębów, zabiegów usuwania przebarwień bardzo szybko wpłyną na to, że zęby będą wyglądały pięknie. Warto również wspomnieć o wszelkiego typu zabiegach z zakresu stomatologii estetycznej czy protetyki. To rozwiązanie dla osób chcących szybko mieć dobry efekt lub dla osób, które mają duże braki w uzębieniu.

Usługi ortodontyczne


Wygląd jamy ustnej można również w bardzo skuteczny sposób poprawić stosując chociażby aparaty ortodontyczne, których obecnie wybór jest naprawdę bardzo duży. Leczenie ortodontyczne, choć nie daje od razu tak spektakularnych efektów jak np. licówki pełnoceramiczne czy implanty to pewnym czasie zmiana wyglądu zębów i funkcjonowania całej szczęki jest po prostu zauważalna. Co najważniejsze skończone leczenie ortodontyczne jest trwałe i może wpłynąć znacząco również na komfort chociażby mówienia.

Najnowsze artykuły