-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Jaki płyn do chłodnicy wybrać? Borygo vs Petrygo

Poprawne funkcjonowanie silnika samochodowego uzależnione jest od kilku różnych czynników, m.in. od doboru płynu do chłodnicy. Na rynku występuje wiele rozmaitych rozwiązań, w które można zainwestować. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza płyny Borygo oraz Petrygo. Warto zastanowić się nad tym, która z tych opcji będzie korzystniejszym wyborem.

Płyn chłodniczy – za co konkretnie odpowiada?

Płyn chłodniczy odpowiada za szereg różnych czynności, m.in. za:

  • utrzymanie optymalnej temperatury silnika,
  • transportowanie energii cieplnej między chłodnicą a silnikiem,
  • ochronę silnika przed zamarznięciem oraz wrzeniem,
  • unikanie ryzyka powstawania osadu.

Jak widać dobór płynu do chłodnicy nie może być zlekceważony, więc warto dowiedzieć się kilku rzeczy na temat płynów Borygo oraz Petrygo, aby móc podjąć w tym zakresie rzetelną decyzję.

Borygo vs Petrygo – jak to wygląda w praktyce?

Biorąc pod lupę dwie powyższe możliwości, należy przyjrzeć się ich najmocniejszym stronom. Jeśli chodzi o płyn Borygo, warto wspomnieć o tym, iż jest on produkowany na bazie glikolu etylenowego, o bardzo wysokiej czystości. Nie będzie obciążał silnika, za to zadba o to, aby utrzymać w nim prawidłową temperaturę. Ochroni różne elementy składowe i skutecznie przeniesie ciepło między silnikiem a chłodnicą. Zniweluje ryzyko wystąpienia poważnych awarii, a do tego ograniczy powstawanie korozji. Płyn Borygo jest odpowiedzialny za zapobieganie odkładaniu się wytrąceń i ograniczenie zjawiska kawitacji.

Płyn Petrygo nie ma tak wielu zalet, jednak również ma swoich zwolenników. To płyn o nieco przedłużonym działaniu, który jest oparty na technologii OAT. Zawarto w nim aktywne mikrocząsteczki, odpowiadające za brak korozji. Jest dość uniwersalny, ponieważ można go stosować zarówno w starszych, jak i nowszych modelach samochodów osobowych.

Dobór optymalnego płynu do chłodnicy – kilka słów podsumowania

To, na jaki konkretnie płyn do chłodnicy zdecydują się kierowcy zależy od ich indywidualnych preferencji. Aktualnym numerem jeden jest marka Borygo, która dostarcza na rynek sprawdzony i przetestowany produkt, dzięki któremu nie trzeba będzie się martwić o pracę swojego silnika. Petrygo również należy do grupy uznanych płynów, które dobrze spisują się w zróżnicowanych warunkach użytkowych. Borygo zapewni ochronę zarówno przy niskich, jak i wysokich temperaturach, a do tego spełnia wszystkie normy. Ostateczna decyzja powinna być jednak podjęta po dogłębnej analizie, podczas której porówna się dwie wskazane możliwości.

Najnowsze artykuły