19.6 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Czym się kierować kupując męskie kurtki zimowe? 5 najważniejszych kryteriów wyboru

Zbliżający się wielkimi krokami okres zimowy sprawia, że panowie bardzo chętnie sprawdzają stan swojej garderoby i decydują się na zakupienie wysokiej klasy kurtki zimowej. Często okazuje się przecież, że zeszłoroczna kurtka nie nadaje się do dalszego użytku i trzeba ją jak najszybciej wymienić. Warto zrobić to z głową i nową kurtkę wybrać zgodnie z pięcioma najważniejszymi kryteriami.

Po pierwsze kurtka musi chronić przed chłodem

Jeśli panowie nie za bardzo wiedzą, jaka kurtka zimowa męska sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, w pierwszej kolejności wypadałoby zadbać o to, aby wybrany model świetnie chronił przed chłodem. Zimą jest bardzo chłodno, na dworze panują minusowe temperatury i króluje porywisty wiatr, a dodatkowo mężczyźni narażają się na różne dolegliwości chorobowe.

Z pomocą odpowiednio dobranej kurtki zimowej da się tego uniknąć. Ciekawą formą zabezpieczenia przed chłodem będą zimowe kurtki z naturalnego puchu lub kurtki zimowe męskie parki, które dopasowują się do każdej sylwetki i chronią ciało przed zmiennymi temperaturami. Nie są to jednak jedyne zalety, więcej informacji znajdziesz w tym wpisie o kurtkach zimowych męskich.

Po drugie ważne są dodatki

Co najważniejsze kurtki zimowe męskie muszą posiadać kilka istotnych dodatków, dzięki którym chłód nie zagrozi nawet najbardziej wrażliwym na zimno mężczyznom.

Mowa o:

  • kapturach — doskonała ochrona przed deszczem i śniegiem,
  • futrzanych kołnierzach — minimalizowanie strat ciepła oraz ochrona szyi, zabezpieczenie przed infekcjami,
  • dużych kieszeniach — można w nich przenosić rozmaite gadżety i najpotrzebniejsze rzeczy (np. telefon komórkowy i rękawiczki),
  • stójce — eleganckie i dopasowane do nieco bardziej uroczystych stylizacji.

Atrakcyjną propozycją są m.in. kurtki zimowe męskie trekkingowe z kapturami i dużymi kieszeniami, które można ze sobą zabrać praktycznie na każdą wyprawę. Umiejętnie odprowadzają pot i nie przepuszczają nadmiaru zimnego powietrza.

Kurtka musi być dopasowana

Jeśli nie wszyscy wiedzą, jaka kurtka zimowa męska sprawdzi się w okresie srogiej zimy, warto mieć na uwadze to, że zakupiony model powinien być dopasowany do męskiej sylwetki. Dzięki temu ciepło nie będzie „uciekać na zewnątrz”, a panowie poczują się w niej jak najbardziej komfortowo. To bardzo istotne zwłaszcza podczas różnych górskich wypraw.

Zimowa kurtka powinna być uniwersalna

Kurtki zimowe męskie powinny być uniwersalne, a więc co za tym idzie pasować do stylizacji eleganckich, sportowych oraz luźnych. Korzystną opcją będą designerskie i wykorzystujące nowoczesne technologie kurtki zimowe męskie trekkingowe. Na całe szczęście oferta najpopularniejszych producentów kurtek zimowych jest na tyle szeroka, że zainteresowani bez problemów znajdą modele łączące w sobie wysoki poziom stylu, estetykę, doskonałe właściwości izolacyjne i sportowy charakter.

Istotne są również szczegóły

Decydując się na kurtki zimowe męskie parki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, m.in. na suwak, który nie powinien się zacinać i być stworzony z wysokiej jakości materiałów.

Ważne są też takie elementy, jak: kompleksowa ochrona termiczna, głęboki kaptur, ściągacze na rękawach i bezproblemowa możliwość rozsuwania zamka w rękawiczkach. Kurtki zimowe męskie spełniające wszystkie powyższe kryteria okażą się strzałem w dziesiątkę.

Najnowsze artykuły