19.6 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Męska kurtka przejściowa ze skóry — dlaczego warto ją mieć w swojej garderobie?

Kurtki skórzane męskie, mają dosyć długą historię. Na samym początku tego typu element garderoby, przeznaczony był tylko dla motocyklistów, później (jak to nierzadko bywa) wykorzystywało go wojsko, żeby następnie mógł powrócić w pełnej krasie do kanonu męskiej mody. Jak dotąd, nic nie wskazuje na to, aby kurtki przejściowe męskie ze skóry, miały wyjść w ogóle z mody. Dlatego też jest to tak naprawdę pozycja obowiązkowa w szafie każdego z panów. 

Skórzane kurtki męskie — bardzo dobre rozwiązanie dla każdego mężczyzny

Jeszcze nie tak dawno, skórzane kurtki kojarzone były przede wszystkim z metalowcami, harleyowcami, czy też z innymi subkulturami nacechowanymi buntem. Dzisiaj, nie tylko męskie kurtki na wiosnę ze skóry, ale także skórzane męskie jesienne kurtki, są częścią garderoby stanowiącą synonim elegancji, odpowiedniego gustu, jak i głównie gwarancję dobrego looku.

 

Tego typu kurtki, potrafią trafić w gusta młodych, jak i starszych facetów. Mężczyźni, zakładając na siebie skórę, czują się męsko i zdecydowanie zyskują na pewności siebie.

Jak nosić kurtki skórzane?

Kurtki skórzane są taką częścią garderoby męskiej, którą nie sposób źle dobrać (tym bardziej czarne). Problem stanowi zwykle jednakże to jaką ilość warstw ubrać pod kurtkę, tym bardziej na wiosnę, kiedy temperatury ulegają dużym wahaniom. Kurtki skórzane, pomimo tego, iż zwykle są dosyć cienkie, to jednakże bardzo dobrze mogą utrzymywać ciepło.

Warto przyjąć sobie pewną zasadę: jeżeli temperatura na zewnątrz wynosi ok. 10-15 stopni Celsjusza, to wkładajmy pod kurtkę wyłącznie pojedynczą warstwę (przykładowo t-shirt). W wypadku temperatur niższych, aniżeli 10 stopni Celsjusza, należy rozważyć już dodanie następnej warstwy.

Na szczęście, kurtkę zawsze można zdjąć, kiedy będzie nam w niej zbyt ciepło. Przy czym taka metoda, sprawdzi się wyłącznie wówczas, gdy na zewnątrz nie panuje wietrzna pogoda. Dlatego też, w ramach eksperymentu warto pochodzić wokół miejsca zamieszkania w skórzanej kurtce, ubierając pod nią różne warstwy. Dzięki temu będziemy mieli szansę wybrać optymalną garderobę, tak abyśmy czuli się komfortowo pod względem termicznym, więcej tutaj: https://radioolsztyn.pl/kurtki-przejsciowe-meskie-nie-musza-byc-drogie-sprawdz-te-ktore-nie-kosztuja-duzo/01537644.

Kurtki skórzane w luźnym wydaniu

Chociaż zwykle słysząc nazwę „kurtka skórzana”, najczęściej na myśl przychodzi nam popularna ramoneska, to na rynku znajdziemy również inne, ciekawsze od niej alternatywny. Modele mające kaptur, na pewno nie są żadną nowością w modzie męskiej, ale są za to niezbyt doceniane. Mogą stanowić znakomite urozmaicenie dla standardowych skórzanych kurtek i dobrą alternatywę dla tych osób, które szukają kurtek w niezobowiązującym wydaniu.

Męskie kurtki skórzane z kapturem, idealnie komponują się ze stylizacjami codziennymi, a ponadto zapewniają głowie ochronę przed zimnem i wiatrem. To wszystko sprawia, iż ten element garderoby jest bardzo uniwersalny. Można go założyć, nie tylko wiosną, ale również w chłodniejsze, jesienne dni, kiedy kurtka zimowa, byłaby jeszcze zbyt ciepła.

Najnowsze artykuły