9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Dieta paleo sposobem na odchudzanie

Każda dieta na swój sposób wspomaga przemianę materii i proces odchudzania. Dieta paleo również ma na celu wspomaganie trawienia. Nie jest tylko dietą a stylem życia i odżywiania, który może zagościć w Twoim domu na co dzień.

Dieta Paleo – W zgodzie w naturą

Dieta paleo (https://diet4u.pl/plany-zywieniowe/) jest bardzo popularnym sposobem odżywiania mającym swe korzenie w prehistorii. Jej podstawą jest mięso, nie jest więc przeznaczona dla osób go niespożywających. Podstawą żywienia jest także spożywanie dużych ilości ryb, podobnie jak miało to miejsce w dalekiej przeszłości. Dodatkowo dieta ta pozwala na jedzenie owoców morza oraz wszystkich owoców i warzyw, które nie zawierają w składzie skrobi. Krótko mówiąc, dieta paleo bazuje na produktach nieprzetworzonych. Prawdziwa żywność jest ważniejsza niż gotowe wyprodukowane dania sklepowe.

Pozbycie się ulepszaczy powoduje, że jedzenie odzyskuje swój prawdziwy smak. Ponadto sprawia, że jest o wiele mniej szkodliwe dla zdrowia. Niestety czasami nawet surowe mięso kupione w sklepie może być wzbogacone ulepszaczami. Stąd konieczność nabywania go ze źródeł ekologicznych. Musi pochodzić od krów, które karmione są trawą lub świń rodzimych ras. Jaja oraz drób również muszą mieć źródło w wolnym wybiegu.

Odchudzanie według paleo

Dieta paleo nie ma limitu kalorii. Są jedynie określone wymagania jakościowe, dotyczące pokarmów. Jest to sposób odżywiania, do którego przystosowany był od zawsze ludzki organizm. Ponadto wymagana jest odpowiednia dawka ruchu, który niegdyś był na porządku dziennym. Wysiłek fizyczny wynagradzany jest odpowiednią ilością kalorii. Dlatego też dieta ta nie powoduje odkładania się tłuszczu.

Zdrowy sposób odżywiania i zero chemii powoduje, że jelita pracują lepiej. Z kolei ograniczenie najczęstszych alergenów, takich jak gluten i nabiał wpływa na poprawę stanu układu trawiennego, wzmacnia odporność i zmniejsza częstotliwość występowania chorób. Podobne działanie wykazuje odpowiednia dawka ruchu, który należy wykonywać bez względu na warunki atmosferyczne podobnie jak w przeszłości.

Duża ilość warzyw i owoców w diecie paleo skutkuje przyspieszeniem przemiany materii. Wysoka zawartość błonnika oczyszcza jelita, które sprawniej trawią i szybciej pozbywają się toksyn z organizmu. Z kolei spożycie wysokiej jakości mięsa uzupełnia tkankę mięśniową, co przekłada się na szybsze rzeźbienie ciała i siłę fizyczną.

Początki stosowania diety paleo można porównać do poszukiwań. Wdrażanie nowego stylu życia i odżywiania z pewnością trochę potrwa. Nie należy się zrażać niepowodzeniami czy też odstępstwami od diety. Poprawa metabolizmu będzie następowała stopniowo. W miarę upływu czasu zauważalne będą także zmiany w sylwetce oraz samopoczuciu.

Szukasz specjalistów od żywienia którzy dobiorą Ci idealną dietę? Odwiedź diet4u.pl

Najnowsze artykuły