-2.8 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Dla kogo organizowane są kursy barberskie?

Mówi się, że to zawód przyszłości. W sieci krążą teorie, że z jego usług dziś korzysta coraz więcej mężczyzn. Całkiem wielu facetów na poważnie zastanawia się nad rozpoczęciem pracy w tym zawodzie. O jaki zawód chodzi? Mowa tu o barberstwie. 

Kto może być barberem?

Dużo mówi o tym, kto może być barberem, a mimo to w internecie, szczególnie na forach, pojawiają się kolejne pytania dotyczące tego, kto może pracować w tym zawodzie. Odpowiadając w wielkim skrócie to niewątpliwie osoba, która ukończyła kurs barberski i ma w tym zakresie doświadczenie. Gdyby jednak spojrzeć na to z innej strony, należałoby wspomnieć, że barberem może być w zasadzie każdy, ale nie każdy będzie w tym fachu tak dobry, jakim być powinien. To zawód dla mężczyzn, którzy interesują się tą branżą, mają wrodzone umiejętności operowania narzędziami barberskimi i w dodatku pragną iść tą drogą kariery. Osoby, które będą się to tego zawodu zmuszać, nie będą dobrymi barberami, a co za tym idzie, powinni sobie odpuścić.

Dla kogo i jak prowadzone są kursy barberskie?

Kursy barberskie np. https://szkolabarberska.pl/ prowadzone są tak naprawdę dla osób o różnym poziomie umiejętności. Do popularnych niewątpliwie należą te od zera, czyli dla początkujących. Nie można jednak zapominać o kursach dla średniozaawansowanych i zaawansowanych. Niezależnie od wieku i stopnia posiadanych już umiejętności, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wciąż się kształcić i zdobywać nowe doświadczenia. Warto zwrócić uwagę na te dla początkujących, które wzbudzają największe zainteresowanie. Zajęcia składają się zarówno z teorii, jak i praktyki. Z praktyki w głównej mierze. W końcu prawdziwy barber musi mieć doświadczenie i wprawę w tym, czym zajmuje się w swojej pracy zawodowej.

Jak wygląda taki kurs i… ile trwa?

Kursy barberskie od zera najczęściej trwają 200 godzin, co daje 8 godzin dziennie, a nauka odbywa się dokładnie przez 24 dni. W tym czasie uczestnicy mają do „przerobienia” aż 50 żywych głów. Po takiej ilości ci, którzy faktycznie nadają się do tego zawodu, są w stanie samodzielnie strzyc mężczyzn i pielęgnować ich włosy oraz brody. Dzięki profesjonalnym kursom przyszli barberzy mają możliwość pozyskania wiedzy z zakresu fryzjerstwa i filozofii barberingu. Zajęcia dzielone są na teoretyczne i praktyczne. Teoria to intensywne 2 dni, a praktyka 4 dni pracy na głowach fryzjerskich. Ogromną zaletą kursów barberskich jest luźna atmosfera, jaka panuje podczas każdej lekcji. Nie jest jednak na tyle swobodna, by trudno było skupić się na tym, co najważniejsze. W ten właśnie sposób efekty pojawiają się błyskawicznie, a już niedługo po ukończeniu kursu, młodzi barberzy mogą rozpoczynać dalszą pracę, tym razem już na własny rachunek.

Podsumowując, teoretycznie kursy barberskie są dla każdego. Jedni jednak sprawdzą się w tym zawodzie lepiej, inni zdecydowanie gorzej. Wynika to z faktu, iż właściwie nie każdy może być profesjonalistą w tej branży. To zupełnie tak, jak w każdej innej. Kursy te są natomiast warte uwagi, bez względu na cenę oraz miejsce ich prowadzenia.

Potrzebujesz dofinansowanie swojego kursu? Odwiedź: https://szkolabarberska.pl/finansowanie/

Najnowsze artykuły