Elegancki i funkcjonalny włącznik dotykowy – dlaczego warto go wybrać?
Włącznik to element, bez którego nie może obyć się żadna instalacja elektryczna i podłączone do niej oświetlenie oraz inne sprzęty. Zwykliśmy wybierać klasyczne, standardowe rozwiązania. Czasami jedynie szukamy koloru, który choć w minimalnym stopniu wpisze się w estetykę wnętrza. A gdyby tak odejść od tradycyjnych propozycji i zainwestować w nowoczesny włącznik dotykowy? To propozycja, która ma wiele zalet i nie sposób przejść wobec niej obojętnie!
Funkcjonalny panel dotykowy
Korzystamy z telefonów dotykowych, tabletów, a niekiedy również komputerów. Sprzęty gospodarstwa domowego często posiadają sterowanie dotykowe, podobnie jak i radia samochodowe. Czy to nie wygodne rozwiązanie? Zdecydowanie tak! Ten sam komfort korzystania można zyskać, stawiając na włączniki dotykowe, które poza funkcjonalnością, oferują niebywałą estetykę.
Co wyróżnia włączniki dotykowe? Możliwość montażu na standardowej instalacji elektrycznej. Nie ma zatem ryzyka konieczności modyfikowania miejsca, w którym niegdyś stosowany był tradycyjny włącznik. Wystarczy wybrać panel dotykowy w dopasowanym do wnętrza kolorze, jak i określając niezbędną liczbę przycisków, jeśli w grę wchodzi sterowanie nie tylko oświetleniem. Montaż jest prosty, a do modeli dotykowych dodawane są instrukcje, więc poradzi sobie nawet amator.
Tego typu rozwiązanie oznacza nie tylko wygodę użytkowania, ale i pełne bezpieczeństwo. Czego chcieć więcej? Na to pytanie również mamy odpowiedzieć. Można chcieć więcej funkcji. Przyjrzyjmy się tym, które posiadają włączniki dotykowe.
Funkcje, nie tylko podstawowe
Wybierając włącznik dotykowy, na przykład z oferty sklepu Gajwer.pl, można liczyć na swobodne sterowanie nie tylko oświetleniem. Jeden panel jest w stanie zapewnić wygodę korzystania z punktów świetlnych, rolet czy żaluzji. Dobierając do włącznika pilot zdalnego sterowania, będzie można wygodnie siedzieć na kanapie lub fotelu i… sprawić, że w salonie powstanie romantyczna atmosfera, gdy przygasi się światło. Z kolei gdy przyjdzie czas na sen lub nawet popołudniową, regenerującą drzemkę, tym samym pilotem uda się zasłonić rolety. Co z upalnym latem? Jeśli została zastosowana klimatyzacja, to i jej elektronika może mieć zakończenie w panelu dotykowym, wciąż sterowanym tym samym pilotem. Czy to nie wymarzone rozwiązanie?
Idźmy dalej tym tropem. Możemy wybrać model włącznika dotykowego, który pozwoli zaprogramować wybrane funkcje. Za to podświetlenie przycisków zagwarantuje, że wędrując wieczorem czy nocą po mieszkaniu, domu, łatwo będzie zlokalizować włącznik.
Estetyka i jakość na najwyższym poziomie
Włączniki dotykowe oferują szklane panele, które prezentują się elegancko, wyrafinowanie. Dostępność w różnych kolorach sprawia, że łatwo wpisać je w domową aranżację. Można wybrać barwę kontrastującą z tą, która dominuje na ścianach, by nadać ciekawego charakteru wnętrzu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by postawić na kolor identyczny jak ten na ścianach, dzięki czemu uzyska się wrażenie jednolitej całości, wnętrze stanie się bardzo spójne i harmonijne.
Jakość przejawia się w zastosowaniu najlepszych materiałów, ale i owocujących uzyskaniem bezpiecznego włącznika dotykowego. Zaawansowana elektronika i niepalna budowa – te cechy zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.
Czy musi być drogo?
Widząc ceny dotykowych włączników, zapewne zadajemy sobie pytanie – czy tak drogi produkt jest wart swojej ceny? Przyjrzyjmy się jednak swoim rachunkom za prąd, których wysokość determinowana jest w dużej mierze przez użytkowane oświetlenie i sprzęty. Jeden panel dotykowy to wyższa cena, ale jednocześnie inwestycja w obniżanie rachunków za prąd. Dlaczego? Bo możemy sterować jasnością światła, zastosować ściemniacz i tym samym regulować natężenie. To sprzyja ograniczaniu wykorzystania energii elektrycznej, czego nie są w stanie zaoferować klasyczne rozwiązania.
Jeśli liczymy na oszczędności, szeroką paletę funkcjonalności i niepowtarzalną estetykę, włączniki dotykowe będą dla nas idealne!