11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Umywalka nablatowa sposobem na modną strefę umywalkową!

Pomieszczeniem, które urządzamy na przysłowiowe lata z pewnością jest łazienka. Przede wszystkim dlatego, że większe zmiany wyczerpią i nas, i zasoby naszego portfela. Dlatego warto, aby projekt był dobrze przemyślany już na samym początku. Aranżacja natomiast powinna być na tyle uniwersalna, aby dawać możliwość delikatnego liftingu, który całkowicie odmieni oblicze łazienki. To jednak wcale nie oznacza, że nasza łazienka nie może mieć wyrazistego i niepowtarzalnego charakteru. Ten z kolei można uwydatnić poprzez ciekawą strefę umywalkową. Umywalka nablatowa sprawi, że będzie to efektowny i centralny punkt w naszej łazience.

Umywalka nablatowa – nowe możliwości aranżacyjne

Zgodnie z nazwą umywalka nablatowa oznacza tyle co umywalka stawiana na dowolnie przez nas wybranym blacie. Już sam ten fakt daje nam ciekawe możliwości aranżacyjne. Ten typ umywalki nie wymusza szafki pod spodem (choć ta może się okazać niezwykle funkcjonalna). Całość możemy wykończyć eleganckim syfonem, który w swojej ofercie posiada sklep internetowy Invena. Niektórzy jako blat wykorzystują odrestaurowane modele podstaw maszyn do szycia tzw. starych singerów. W przypadku tej umywalki mamy pełną dowolność, a ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia i ewentualnie sposób podłączenia.

Dzięki temu rozwiązaniu zyskujemy nieco więcej miejsca na blacie. To ważna informacja dla posiadaczy łazienki o małym metrażu. Dzięki temu wszystkie niezbędne kosmetyki znajdą swoje miejsce i będą zawsze pod ręką. Umywalka nablatowa zatem to rozwiązanie jednocześnie efektowne i funkcjonalne, a przede wszystkim wygodne.

invenaJaka bateria do umywalki nablatowej?

Umywalka nablatowa wymaga odpowiednio dobranej armatury. W przypadku klasycznej umywalki nablatowej mamy dwie możliwości. Pierwszą będzie bateria wysoka, sztorcowa np. Dokos dostępny w sklepie internetowym marki Invena. To bateria w kolorze klasycznego chromu z lubianej przez użytkowników serii. Jeśli jednak szukamy czegoś bardziej wyrazistego możemy wybrać jej kuzynkę, czyli baterię wysoką Dokos z bocznym mieszaczem. Miłośnicy geometrycznych kształtów mogą wybrać baterię Nyks, która również jest dostępna w sklepie internetowym Invena. Warto dodać, że wszystkie wymienione baterie wchodzą w skład kompletnych serii. Dzięki temu mamy szansę stworzyć spójne aranżacyjnie wnętrze. Drugą opcją jest bateria umywalkowa podtynkowa. W sklepie internetowym Invena można wybrać jedną z dwóch serii: Larisa lub Dafni. Pierwsza z perwnością trafi w gusta miłośników klasyki. Druga natomiast stanowi propozycję dla tych, którzy poszukują minimalizmu. W przypadku baterii wysokiej lub podtynkowej należy pamiętać, aby  oba elementy: umywalka i kran były zamontowane w odpowiednich odległościach od siebie. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której woda będzie się nadmiernie rozchlapywać.

invenaJeśli jednak zależy nam na niskiej baterii i większym wyborze, wtedy doskonałą opcją będzie umywalka nablatowa z półką na baterię. W tym przypadku mamy gwarancję, że wszystko zostanie odpowiednio dobrane. Sklep internetowy Invena oferuje aż trzy modele umywalek tego rodzaju. Dwa modele Dafni: jeden o wyrazistej geometrycznej formie, drugi o delikatnym owalnym kształcie. Model Larisa (również owalny) jest propozycją idealną do niewielkiej łazienki.

Umywalka nablatowa łączy w sobie efektowny design z wygodą użytkowania. Mamy więc gwarancję, że nasza strefa umywalkowa będzie przykuwać wzrok domowników i gości, a przy tym będzie zachwycać funkcjonalnością.

Najnowsze artykuły