16 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Nowoczesne lustra – jak wkomponować je we wnętrze salonu?

Na dworach królewskich w XIX wieku królowały lustra wielkości ściany w pięknych, bogato zdobionych ramach. Wieki mijają, a lustro to wciąż świetny pomysł na urozmaicenie wystroju wnętrza i nadanie mu wyjątkowego charakteru. Gdzie powiesić nowoczesne lustro w salonie i jakie wybrać? Podpowiadamy.

Lustro w salonie – modny dodatek, który optycznie powiększy pomieszczenie!

Trudno wyobrazić sobie łazienkę czy przedpokój bez lustra. Jednak aranżacje z lustrem w roli głównej to świetny pomysł, który można zastosować także w innych wnętrzach. Przedmiot ten bardzo dobrze sprawdzi się w pokoju dziennym. Lustro, które powiesisz w salonie, dobierz odpowiednio do swoich potrzeb, oczekiwań oraz specyfiki pokoju.

Posiadasz mały salon? Zwróć szczególną uwagę na ten funkcjonalny, a jednocześnie dekoracyjny dodatek. Powieszenie dużego modelu to doskonały sposób na optyczne powiększenie przestrzeni w małym pomieszczeniu. Możesz zdecydować się na jedno duże nowoczesne lustra w metalowej lub drewnianej ramie albo powiesić obok siebie kilka mniejszych tafli. Taka aranżacja to dobre rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach, bo galeria luster to bez wątpienia niezwykle wyrazista dekoracja.

Gdzie powiesić lustro w salonie?

Wieszaniu luster towarzyszy w wielu kulturach dużo przesądów. Niektórzy wierzą na przykład, że powieszenie lustra w sypialni przynosi ogromnego pecha, a umieszczenie go przed łóżkiem zakłóca sen. Z kolei fani zasad feng shui mówią, by nie umieszczać lustra naprzeciwko drzwi wejściowych. Jak najefektowniej  udekorować nim salon i gdzie je powiesić?

W wielu domach na ścianie za kanapą wiesza się obrazy. Umieszczenie w tym miejscu lustra może być bardzo ciekawą alternatywą dla powyższej opcji. Jedno duże prostokątne lustro zawieś tak, by dłuższy fragment ramy był równoległy do podłogi, a uzyskasz powiększający wnętrze efekt. Możesz także stworzyć kompozycję złożoną z kilku mniejszych luster. Przestrzeń za kanapą to często reprezentacyjna ściana, którą goście widzą zaraz po wejściu do salonu. Zadbaj więc o to, co dostrzegą w lustrzanym odbiciu. Ustaw efektowe dekoracje, a szkło na ścianie w Lublinie pięknie odbije aranżację.

Najnowsze artykuły