-2.8 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Idealne buty do ślubu – jakie wybrać, by nie żałować?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Chcemy, aby wszystko w tym dniu było idealne. Ślub i wesele to jednak nie tylko ogromne emocje i szczęście, lecz również wiele godzin fizycznego wysiłku. Aby wytrzymać ten maraton, buty nie mogą być wyłączenie piękne, ale muszą być też wygodne! Jak nie popełnić błędu oraz co panny młode w 2018 roku włożą na ślub, opowiada Klaudia Konopka, właścicielka sieci salonów Conhpol elite.

Wybierz odpowiedni materiał i nigdy nie kupuj na ostatnią chwilę!

Największy błąd jaki możemy popełnić, to kupno butów w ostatniej chwili i nie rozchodzenie ich. Wtedy nawet najlepsze buty, sprawią nam zawód. Jak więc należy postąpić? – Kupując buty ślubne, zarówno kobiety jak i mężczyźni powinni wybrać te skórzane. Co więcej zwróćmy uwagę na to z czego jest zrobiona wyściółka buta, powinna być kozia lub bydlęca (nie świńska). Taka wyściółka jest miękka i łatwo się dopasowuje. Tylko wtedy unikniemy otarć, bolesnych pęcherzy, a stopa pozostanie sucha, gdyż skóra może swobodnie oddychać. Często o tym zapominamy, a jest to kluczowe, by przetrwać własne wesele! Niewygodne buty mogą naprawdę zniszczyć ten dzień – mówi Klaudia Konopka z Conhpol elite.

Najlepiej kupić buty około dwa miesiące przez planowaną datą ślubu (niektóre krawcowe potrzebują ich już podczas przymiarek, więc tym lepiej zadbać o nie wcześniej) i rozchodzić najlepiej w domu, wkładając je od czasu do czasu choćby na godzinę.

Co z niższym partnerem? Jest rozwiązanie!

Jesteście tego samego wzrostu, Ty chcesz założyć szpilki, ale wybranek jest wtedy o wiele niższy? Nie ma problemu! – W przypadkach, gdy panowie chcą być wyżsi niż w rzeczywistości, polecamy buty podwyższane. Przepiękne męskie obuwie jest wykonane w ten sposób, że z zewnątrz nie widać różnicy pomiędzy standardowymi modelami, zaś tak naprawdę dodają aż 7 cm! Jest to rozwiązanie, które bardzo często mężczyźni wybierają właśnie na ślub, by wybranka mogła założyć szpilki i nie była wtedy wyższa – dodaje Klaudia Konopka.

Kolor, model, obcas… Co wybrać w 2018 roku?

Czasy, kiedy do ślubu szło się wyłącznie w białych butach już minęły. Teraz kupujemy model w kolorze, który posłuży nam przy innych okazjach i o ile sukni ślubnej już nie wykorzystamy, to buty jak najbardziej! – Jeśli chodzi i fason, to cały czas największą popularnością cieszą się klasyczne czółenka, ale wiele panien młodych, które biorą ślub w bardzo ciepłych miesiącach decyduje się na piękne sandałki na obcasie. Polecamy je wtedy, gdy temperatura ma osiągnąć około 30 °C i naprawdę trudno jest wytrzymać wiele godzin w zakrytych butach. Pamiętajmy jednak, że takie buty wymagają idealnie wypielęgnowanych stóp. Wysokość obcasa, to sprawa indywidualna. Wiadomo, że sylwetka pięknie wygląda w szpilkach 8-10 cm, jednak mogą one być za wysokie na kilkanaście godzin ciągłego noszenia. Wtedy wybierz te niższe np. 5 lub 7 cm. I najważniejsze, czyli kolor! Przy białych sukniach przepięknie prezentują się szpilki w kolorze srebra. Zaś do kreacji ecru polecam złoto, różowe złoto, beże czy muśnięte słońcem brązy. Takie szpilki nie tylko będą pięknie uzupełniały całą stylizację, ale wykorzystasz je na inne okazje – radzi Klaudia Konopka z Conhpol elite.

Najnowsze artykuły