-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Woreczki nikotynowe, czyli beztytoniowy snus. Co warto o nich wiedzieć?

Woreczki czy torebki z nikotyną, określane po angielsku jako nicotine pouches, są od niedawna dostępne również na polskim rynku. Co warto wiedzieć na temat tych wyrobów nikotynowych? Sprawdź ich skład, zalety oraz sposób stosowania.

Torebki nikotynowe – co to jest?

Wyroby jak woreczki czy torebki nikotynowe są rodzajem wyrobu nikotynowego w formie niewielkich woreczków przeznaczonych do umieszczania w ustach.

W woreczkach nikotynowych znajduje się nikotyna wraz z dodatkowymi składnikami, między innymi substancjami smakowymi i zapachowymi. Substancje te znajdują się w nośniku, którym jest bezpieczne w użytkowaniu włókno roślinne.

Tego rodzaju wyroby nie zawierają w składzie tytoniu, dlatego też bardzo często określane są one również jako beztytoniowy snus. Snus, który jest popularny w północnej Europie, jest rodzajem woreczków, jednak zawierających tytoń. Wybierając woreczki nikotynowe, można korzystać z wygodnej formy snus, ale bez jego wad.

Jakie zalety mają woreczki nikotynowe?

Woreczki nikotynowe to wyroby, które wyróżniają się na tle papierosów zwykłych i elektronicznych oraz snus. Jakimi zaletami się cechują?

  • Wygodne w stosowaniu – woreczki mają małe rozmiary i umieszcza się je pomiędzy górną wargą a dziąsłem, gdzie dochodzi do wydzielania nikotyny.
  • Dyskretne – woreczki mogą być używane także tam, gdzie zakazane jest korzystanie z papierosów zwykłych i elektronicznych.
  • Różne smaki i zapachy – w sprzedaży można znaleźć woreczki przeznaczone dla osób z różnymi gustami, na przykład miętowe albo owocowe jak saszetki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/
  • Różne warianty „mocy” – są one zależne od ilości nikotyny znajdującej się w woreczku, co pozwala także na dopasowanie jej do własnych potrzeb.
  • Brak barwienia zębów – dzięki temu, że woreczki są wolne od tytoniu, nie powodują one powstawania nieładnych przebarwień na zębach.

Jak korzystać z woreczków nikotynowych?

Woreczki nikotynowe nie są trudne w użytkowaniu. O czym powinno się pamiętać podczas stosowania takich wyrobów?

Aby skorzystać z woreczka nikotynowego, należy wyjąć go z opakowania, a następnie włożyć do ust. Woreczek umieszcza się między wargą i dziąsłem w górnej części ust. Następnie, pod wpływem wilgoci i ciepła, woreczek zaczyna wydzielać smak, zapach oraz nikotynę. Nikotyna przedostaje się bezpośrednio do układu krwionośnego, co sygnalizowane jest delikatnym uczuciem mrowienia.

Całkowity czas trzymania woreczka w ustach to około 30 minut. Po użyciu woreczek należy wyrzucić do kosza, do którego nie będą miały dostępu dzieci czy zwierzęta. Wybrani producenci oferują także woreczki w specjalnych opakowaniach, do których można wyrzucić zużyte wyroby. Tak pakowane są między innymi woreczki nikotynowe, które pozwalają dzięki temu na łatwe wyrzucenie zużytych woreczków.

Najnowsze artykuły