7.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Jakie warunki musi spełniać ekologiczna taśma klejąca?

Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów zmusza producentów taśm klejących do poszukiwania nowych rozwiązań. Taśma klejąca ekologiczna jest odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów i alternatywę dla taśm, w których zastosowano podłoże foliowe. Taśmy klejące ekologiczne posiadają takie same właściwości, jak te tradycyjne i również mogą zostać oznakowane na życzenie klienta.

Taśma klejąca ekologiczna – połączenie troski o środowisko z wyjątkowymi właściwościami

Do produkcji taśmy klejącej ekologicznej wykorzystywany jest brązowy papier Kraft lub Silco. Surowiec jest przyjazny dla środowiska, a ponadto może zostać poddany recyklingowi. Stosowanie taśmy klejącej ekologicznej jest przyjazne dla planety jeszcze z jednego powodu – ułatwia znacznie segregację odpadów. Karton, zamknięty taśmą klejącą ekologiczną, może zostać w całości przetworzony na makulaturę. Przyczepność taśmy do podłoża gwarantuje specjalny typ kleju na bazie kauczuku lub klej akrylowy. Do ich produkcji nie są stosowane rozpuszczalniki oraz inne agresywne substancje chemiczne. Taśmy klejące ekologiczne są odporne na działanie niskich temperatur, dlatego też z powodzeniem wykorzystuje się je w chłodniach. Siła przyczepności taśmy klejącej ekologicznej wzrasta wraz z upływem czasu. Co ważne, jest odporna na przeciążenia i nie przepuszcza światła.

Gdzie wykorzystywane są taśmy klejące ekologiczne?

Klienci coraz chętniej sięgają po produkty ekologiczne, w tym taśmy klejące zabezpieczające opakowania. Ich doskonałe właściwości sprawiają, że znajdują zastosowanie w wielu sektorach gospodarki. Wykorzystywane są do zaklejania kartonów wysyłkowych, teczek z dokumentami, kopert oraz innego rodzaju opakowań. Ze względu na fakt, że możliwe jest na nich pisanie, są powszechnie stosowane do etykietowania. Sprawdzą się zarówno w użytku domowym, jak i firmach transportowych, centrach logistycznych i w magazynach.

Taśmy klejące ekologiczne – dlaczego warto?

Za wyborem taśm klejących ekologicznych przemawia nie tylko brak negatywnego wpływu na środowisko naturalne, ale także ich wyjątkowe właściwości tych produktów. Taśmy papierowe są w stanie zapewnić zawartości opakowania taki sam poziom bezpieczeństwa, jak te z foliowym nośnikiem klejącym. Ponadto taśmy klejące ekologiczne są:

● trwałe,

● funkcjonalne,

● przeznaczone do stosowania w dyspenserach,

● proste w obsłudze – do ich aplikacji nie jest wymagane użycie nożyczek lub innych ostrych narzędzi.

Klient, który otrzymuje ekologicznie zapakowana przesyłkę, zmienia swój stosunek do marki. Wówczas nadawca zyskuje w oczach odbiorcy i jest postrzegany jako profesjonalna oraz dbająca o dobro planety firma.

Taśmy klejące ekologiczne z nadrukiem

Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych taśm samoprzylepnych, ekologiczne nośniki również można oznakować logotypem firmy. Dzięki temu ułatwiają one identyfikację paczki oraz kreują pozytywny wizerunek marki. Poszukując dostawcy taśm klejących ekologicznych z nadrukiem, warto skorzystać z usług firmy TCM Service, która udostępnia swoim klientom intuicyjny kreator nadruków. Za pomocą kilku kliknięć możliwy jest wybór rodzaju taśmy klejącej ekologicznej i parametrów nadruku oraz złożenie zamówienia online.

Najnowsze artykuły