16 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Wypożyczenie samochodu na miesiąc – jak wygląda i ile kosztuje?

Na terenie Polski jak grzyby po deszczu zaczynają wyrastać kolejne wypożyczalnie samochodów. Jest to odpowiedź na potrzeby rynku – coraz więcej osób rezygnuje z zakupu własnego samochodu, a także wiele firm chętnie korzysta z usług przedsiębiorstw oferujących wynajem, zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy. Podpowiadamy, jak odnaleźć się w gąszczu różnych ofert i rozważamy, czy wynajem abonamentowy jest dobrą opcją.

Wynajem subskrypcyjny – dla kogo?

Wynajem średnioterminowy, czyli inaczej wynajem subskrypcyjny bądź abonamentowy, to świetne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale także dla osób prywatnych. Umożliwia ono nam podpisanie umowy na okres od 1 do 12 miesięcy, w trakcie którego otrzymamy nowy i w pełni sprawny samochód, odpowiedni do naszych potrzeb. Jest to bardzo opłacalne i wygodne rozwiązanie, nawet w przypadku, gdy podpiszemy umowę na rok – w dalszym ciągu ogólny koszt wynajmu będzie sporo niższy od wydatku, którym byłby zakup nowego samochodu. Związane jest to przede wszystkim z brakiem opłat eksploatacyjnych. Nie musimy się już przejmować takimi kwestiami jak wymiana opon czy oleju w samochodzie, gdyż zadba o to wypożyczalnia. Tak samo serwisowanie i przegląd auta leżą w gestii wypożyczalni, u której zdecydujemy się na wynajem. Dodatkowo, niektóre firmy, takie jak Flex Rent a Car – oferują możliwość wcześniejszej rezygnacji z umowy bez ponoszenia kosztów, już po pierwszym miesiącu korzystania z wynajmu. Jeżeli zależy nam na przeczekaniu kryzysu na rynku samochodowym bądź szukamy alternatywy dla leasingu, na pewno warto rozważyć wynajem subskrypcyjny.

Koszt wynajmu subskrypcyjnego

Wynajem abonamentowy jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, ale jego koszt w dalszym ciągu uzależniony pozostaje od różnych czynników. Chociaż miesięczna cena takiej usługi zaczyna się już w okolicach 1300 zł, tak naprawdę zależy ona od takich kwestii jak rodzaj i klasa samochodu, czy bogactwo jego wyposażenia. Dla potrzeb klientów, wypożyczalnie takie jak Flex Rent a Car oferują również usługi dodatkowe: możliwość zwiększenia miesięcznego limitu kilometrów, podstawienie auta w konkretne miejsce i tym podobne. Oczywiście tańszą opcją będzie wynajęcie kompaktowego samochodu miejskiego, a droższą jakiegoś z przedstawicieli klasy premium: SUV-a, Crossovera czy kombi. Jest to oczywiście związane z lepszymi osiągami tych drugich, większym bagażnikiem czy miejscem dla większej liczby pasażerów. Niezależnie od naszego wyboru, warto wiedzieć, że wszystkie samochody są możliwie najnowsze i posiadają pakiet niezbędnych ubezpieczeń.

Jak wypożyczyć samochód we Flex Rent a Car?

Oddziały firmy Flex Rent a Car znajdują się w większości dużych polskich miast, a zlokalizowane są najczęściej w pobliżu lotnisk i dworców kolejowych. Żeby zarezerwować pojazd, wystarczy udać się na stronę internetową wypożyczalni www.flexmidrent.pl i wypełnić tam formularz z podstawowymi informacjami. W odpowiedz na niego błyskawicznie skontaktuje się z nami doradca firmy i przedstawi nam szczegółową ofertę oraz warunki wynajmu. W razie pytań, można też dzwonić na infolinię pod numer: + 12 333 77 66.

Najnowsze artykuły