-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Jakie znaczenie ma kolor Twojego garnituru?

Idealny garnitur to taki, który podoba Ci się najbardziej. Sprawdź jakie znaczenie ma kolor garnituru, który wybrałeś – jest istotniejszy niż myślisz!

Garnitur to z założenia ubiór bardzo elegancki, a także uniwersalny. Kupiony raz, będzie służył przez wiele lat. Ważny jest zatem odpowiedni dobór kroju, materiału, staranności wykonania oraz koloru. Właśnie – czy wiesz tak naprawdę co oznacza Twój ulubiony kolor garnituru? Czy czarny garnitur przynosi pecha? Czy niebieski jest dla bawidamków? Zostań z nami i sprawdź prawdziwe znaczenie kolorów!

Czarny garnitur – bądź jak James Bond

Jednego jesteśmy pewni – czerń jest ponadczasowa. Co za tym idzie – jest również najczęściej wybierana przez mężczyzn. Choć kolor ten przez wiele osób kojarzy się ze smutkiem i żałobą, to na wszelkie uroczystości najczęściej wybierany jest właśnie ten kolor garnituru. Czerń to kolor tajemniczości i elegancji – noszony i preferowany przez osoby o twardym charakterze. Garnitur w kolorze czarnym możesz ożywić np. białą koszulą, złotymi spinkami do mankietów i złotym zegarkiem, a także butami w kolorze burgundowym.

Garnitur niebieski niczym niebo

Zdarza Ci się usłyszeć określenie, że bujasz w obłokach lub myślisz o niebieskich migdałach? Spokojnie – jeśli wybierzesz ten kolor garnituru nikt nie będzie tak o Tobie myślał! Kolor niebieski oznacza spokój, kreatywność oraz przyjacielskość. To dlatego jest najczęściej wybieranym kolorem na ślub najlepszego przyjaciela. Niebieski garnitur szczególnie polecany jest dla mężczyzn z niebieskimi oczami – zostaną dodatkowo podkreślone. Granatowy kolor to kolor porządku, dyscypliny i zarządzania. Dlatego najczęściej wybierają ten kolor biznesmeni, urodzeni przywódcy oraz liderzy, którym można zaufać.

Chłodne szarości

Szarość oznacza spokój i wyciszenie. Często ten kolor wybierają osoby nieśmiałe. Osoby, które pracują w korporacjach często nie mogą operować innymi kolorami w dress codzie. Chcesz jednak zaszaleć? Wybierz brązowe buty typu brogsy, które same w sobie są bogato zdobione. Ciepły brąz ociepli kolorystyczny chłód.

Brązowy garnitur – formalny czy kontrowersyjny?

Zdecydowanie brąz to kolor i formalny i kontrowersyjny! Dlaczego? Niewiele osób wybiera ten kolor ze względu na kłopot z wybraniem dodatków. Chcesz przełamać brąz? Wystarczy, że wybierzesz garnitur z w niebieską, delikatną kratę. Kolor brązowy symbolizuje harmonię, stabilizację i zaufanie. Często jest wybierany przez osoby o dużym wyczuciu stylu.

Biały garnitur – na wyjątkowe okazje

Biały garnitur jest rzadkością w Polskich realiach. Dlaczego? Ponieważ kolor ten związany jest wyłącznie ze smokingiem tropikalnym, który nosi się w wyjątkowo ciepłych krajach. Biały kolor marynarki miał na sobie Wojciech Szczęsny na swoim ślubie. Biel oznacza czystość, dobre intencje oraz jest symbolem nowego początku. Dlatego kolor biały jest wybierany na uroczystość ślubu.

Najnowsze artykuły