16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Karmelowy sekret gładkiej skóry

Coraz bardziej oswajamy się z kosmetykami Bliskiego Wschodu i Azji. Z jakiegoś powodu tamtejsze kobiety słyną z piękna i tajemniczości. Ich sposoby pielęgnacji mogą zainspirować także Europę. Naturalna, mniej bolesna, od setek lat stosowana metoda depilacji cukrem została udoskonalona o nowe technologie i dostępna jest już w Instytucie Piękna ESSENCA.

Nie tak dawno na polskich ekranach gościł film libańskiej reżyserki pt. „Carmel”, opowiadający o bólu, jakiemu muszą się poddać bliskowschodnie kobiety, by przyjąć swoją rolę w społeczeństwie. Symbolem tego był cukier, którym się depilowały.

„Nie przekładajmy jednak filmu na rzeczywistość” – uśmiecha się Iwona Kossowska z Instytutu Piękna ESSENCA – „Wprowadzana przez nas depilacja cukrowa ma niewiele wspólnego z poparzoną skórą lub innym bólem. Naturalna, tradycyjna metoda zaadaptowana została do naszych warunków. Depilujemy pastą cukrową, a nie ręcznie robionym karmelem. Uczucie dyskomfortu jest dużo mniejsze, niż w przypadku popularnego wosku” – wyjaśnia Kossowska.

Udoskonalenie starożytnej metody umożliwia stosowanie jej we współczesnych salonach kosmetycznych. Depilacja pastą cukrową jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób o skórze wrażliwej. Mieszanka cukrowa pozbawiona jest jakichkolwiek składników chemicznych, zawiera jedynie cukier, sok cytrynowy i wyselekcjonowane zioła łagodzące. Jest w pełni naturalna, nie zawiera alergenów, a zatem nie wywołuje żadnych podrażnień skóry. I szczególnie ważna informacja dla osób, którym bliska jest ochrona praw zwierząt – produkt nie jest testowany na zwierzętach.

Depilacyjna pasta cukrowa w odróżnieniu od wosku, nie przykleja się do skóry. To właśnie przywieranie do niej powoduje, że usuwanie plastrów wosku jest takie bolesne, bo razem z włoskami wosk zrywa również naskórek. W przypadku depilacji cukrowej taka sytuacja nie ma miejsca. Cukier bowiem przywiera jedynie do włosków, wnikając głęboko w mieszek włoskowy, usuwana włos wraz z cebulką. Dlatego włoski zostają usunięte w stu procentach.

„Kuracja cukrem jest dużo mniej bolesna, niż zabiegi gorącym woskiem. Dlatego depilację cukrem zalecamy zwłaszcza w przypadku miejsc szczególnie wrażliwych, takich jak bikini, pachy, czy wąsik. Po zabiegu mieszanką cukrową nie pozostają żadne ślady, nie ma uczucia pieczenia i co najważniejsze skóra nie jest podrażniona, ani zaczerwieniona. Ten rodzaj depilacji umożliwia wyjście w bikini na plażę i wystawienie naszego ciała na promienie słoneczne dosłownie chwilę po zabiegu” – dodaje Iwona Kossowska z Instytutu Piękna ESSENCA.

Resztki mikstury cukrowej można łatwo zmyć letnią wodą. Pasta nie pozostawiają śladów ani plam, nie potrzeba również żadnych środków chemicznych, by ją usunąć. To nareszcie koniec zabrudzeń oraz obecnego przy depilacji woskowej lepienia się.

Depilacyjna mieszanka cukrowa nakładana jest na skórę ręcznie, w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, ruchami masującymi, co dodatkowo wspomaga ukrwienie. W przypadku takiej depilacji nie zachodzi niebezpieczeństwo poparzenia, a także skóra nie jest narażona na szok wywołany nałożeniem gorącej substancji.

Pastę cukrową kosmetyczka wmasowuje w mieszki włosowe, dzięki temu dużo rzadziej, niż w przypadku woskowania zdarza się ułamanie włosa tuż przy skórze. Depilacja cukrowa usuwa włosy razem z cebulkami, dlatego dłużej możemy cieszyć się gładką skórą.

Karmelowy zabieg możemy robić już na włoskach, które osiągają zaledwie 1-2 mm (do wosku konieczne jest aż 5-10 mm). Ta niewątpliwa zaleta powoduje, że w końcu nie musimy ukrywać odrastających włosków pod spodniami, tylko na bieżące je usuwać.

Depilacyjna pasta cukrowa jest wysoce higieniczna. Ponieważ kosmetyczka nie używa żadnych narzędzi w czasie zabiegu, nie występuje niebezpieczeństwo zakażenia klientów.

Dodatkowym zabezpieczeniem jest specjalne przeszkolenie osób, które wykonują ten zabieg. Konieczna jest licencja, którą uzyskuje się po ukończeniu specjalistycznego kursu i zdaniu egzaminu – spytaj w swoim salonie o certyfikat osób wykonujących zabiegi!

W Instytucie Piękna ESSENCA każda depilacja kończy się delikatnym masażem części ciała, które były poddane kuracji cukrowej. Połączenie masażu z kosmetykami osłaniającymi jest przyjemnym zwieńczeniem zabiegu.

Depilacja cukrowa to najbardziej naturalna, długotrwała i dużo mniej bolesna metoda.

Teraz nie musimy już mieć gęsiej skórki na samą myśl o depilacji, porzućmy zatem depilatory elektryczne, zapomnijmy o zrywającym naskórek gorącym wosku i oddajmy się w ręce specjalistów od usuwania zbędnego owłosienia depilacyjną pastą cukrową.

2 KOMENTARZE

Najnowsze artykuły