9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Majtki jednorazowe poporodowe – jak wybrać najlepsze?

Majtki poporodowe to nieodzowny element każdej mamy znajdującej się w połogu. Muszą znaleźć się w każdej torbie spakowanej do szpitala. Ułatwiają wietrzenie i gojenie się ran, a także pozwalają zachować higienę miejsc intymnych, utrzymując podkład poporodowy na właściwym miejscu. Jak dobrze dobrać majtki jednorazowe poporodowe?

Jakie są typy majtek poporodowych? Dlaczego nie może zabraknąć ich w torbie do szpitala?

Na rynku można spotkać się z dwoma typami majtek poporodowych. Pierwsze z nich to majtki jednorazowe poporodowe, które po całodziennym użyciu trafiają do kosza. Specjalnie dobrana bielizna zaspokaja najważniejsze potrzeby świeżo upieczonej mamy. Z racji tego, że majtki są jednorazowe, nie wymagają jakichkolwiek czynności związanych z odświeżaniem i dezynfekcją. Następnego dnia wystarczy sięgnąć po nowe. Istnieje też drugi typ – majtki wielorazowe poporodowe. W ich przypadku po każdorazowym noszeniu zalecane jest wypranie. Po wysuszeniu są one gotowe do kolejnego założenia. Majtki można łatwo kupić w aptekach i sklepach internetowych. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego są one wykonane, jak również na krój. Niektóre modele mogą mieć fason klasycznych fig, inne zaś spodenek. Warto dobrać konkretny rodzaj majtek do indywidualnych preferencji kobiety.

Jakie zalety przemawiają za stosowaniem jednorazowych majtek poporodowych?

Ważną kwestią jest, bez wątpienia, aspekt higieniczny. Warunki szpitalne nie sprzyjają zachowaniu pełnej higieny, utrudniają też swobodne przepranie i wysuszenie bielizny. Dlatego też stosowanie jednorazowych majtek poporodowych jest strzałem w dziesiątkę. Wybierając zestaw higieniczny dla noworodka (pośród produktów takich jak nożyczki, pampersy, pajacyki niemowlęce ocieplane, nocnik antypoślizgowy czy kocyk dziecięcy bambusowy) nie można zapomnieć o akcesoriach dla mamy na czas połogu. To one jako pierwsze, obok podkładów, powinny znaleźć się na wyposażeniu torby do szpitala.

Najnowsze artykuły