-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Zakładamy trawniki wokół domu – jak to zrobić zgodnie ze sztuką?

Wiele osób chcąc uzyskać efekt pięknego i równego trawnika coraz częściej decyduje się na zakup trawy z rolki. W ten sposób można uzyskać pożądany efekt niemalże błyskawicznie w przeciwieństwie do trawy z siewy na którą często trzeba czekać do kolejnego sezonu. Jak poprawnie wyłożyć trawnik rolowany?

Jak szukać trawników z rolki?

Chcąc znaleźć trawniki w Brodnicy można na przykład zapytać się swych znajomych czy nie wykładali oni trawy z rolki w swym ogrodzie. Będą oni w stanie zapewnić szczegółowe informacje na temat tego rozwiązania, jego opłacalności, a także opinię na temat firmy z której usług korzystali podczas tego procesu.

Najpopularniejsza alternatywa to oczywiście skorzystanie z internetu. Dziś w sieci swe strony posiada praktycznie każda firma i znalezienie trawnika rolowanego jest o tyle proste, że w przeglądarkę wystarczy wpisać hasło takie jak na przykład „trawa z Brodnicy„. W ten sposób w kilka sekund można uzyskać wyniki składające się z wielu firm oferujących sprzedaż i wyłożenie trawnika z rolki.

Jak poprawnie wyłożyć trawnik rolowany?

Aby wyłożyć poprawnie trawę z rolki przede wszystkim trzeba na to wybrać odpowiedni moment. Można to zrobić w dowolnym momencie okresu wegetacyjnego, lecz dla najlepszych efektów powinno wybrać się wczesną wiosną, czyli kwieceń lub maj bądź przełom lata i wiosny, czyli wrzesień lub październik. Są to najlepsze miesiące, gdyż nie ma wtedy upałów, a do tego występują obfite opady deszczu, dzięki którym trawa szybciej się przyjmie.

Gdy zdecydowaliśmy o momencie wyłożenia pora przygotować podłożę, czyli wyrównać, a także usunąć wszelkie korzenie, śmieci, kamienie, pozostałości po budowie i tym podobne. Następnie czas usunąć chwasty i zadbać o glebę. Ta powinna być lekko kwaśna, przepuszczalna oraz próchnicza. Gdy ziemia jest przygotowana czas zamówić trawę i jak najszybciej ją wyłożyć. Po wyłożeniu trzeba ją wałować i obficie podlewać przez dwa tygodnie oraz odczekać kilka tygodni przed intensywnym użytkowaniem.

Najnowsze artykuły