7.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Moda na Halloween w Polsce i na świecie

Czy wiecie jakie święto obchodzimy 31 października? Halloween! Wiele osób uwielbia halloweenowe klimaty. Dziś opowiemy trochę o święcie, które nadal dzieli nasze społeczeństwo.

W sklepach rozpoczyna się właśnie sezon na zakupy z okazji Halloween. Choć Halloween cieszy się największą popularnością za granicą, to coraz częściej moda na straszne imprezy halloweenowe przyjmuje się również w Polsce. Pomimo, że osoby starsze nie przywiązują wagi do tego święta, to wśród  polskiej młodzieży coraz popularniejsze jest obchodzenie Halloween. Dla wielu Polaków to czas, na jedną z najlepszych imprez w roku.

Halloween to drugie co do popularności święto w USA, zaraz po Bożym Narodzeniu. Co roku wydaje się tam 6,9 biliona dolarów z okazji tego święta. Huczniej Amerykanie obchodzą tylko święta Bożego Narodzenia. Oprócz Stanów Zjednoczonych, bardzo hucznie Halloween obchodzą obywatele Szkocji, Kanady, Irlandii oraz Anglii. Za granicą bardzo wiele dzieci chodzi od sąsiada do sąsiada, i wołając „prezent albo psikus”, zbierają cukierki. Mieszkańcy najczęściej obdarowują dzieci drobnymi słodyczami, aby „udobruchać” wróżkę. W przeciwnym wypadku moglibyśmy spodziewać się małego psikusa.

Od lat zarówno w Polsce, jak i na całym świecie, jednym z najpopularniejszych symboli jest dynia. Halloween Polsce to dzień, w którym oglądamy straszne filmy, od których jeży nam się włos na głowie, spotykamy się ze znajomymi, opowiadamy sobie straszne historie o duchach i innych stworach, a pukanie do drzwi w ten dzień przyprawia nas o niezły zawrót głowy. Co ciekawe, Polskie dzieci bardzo polubiły to święto i obchodzone jest ono hucznie w wielu szkołach i przedszkolach. Obecnie w Polsce w czasie Halloween organizowane są różne imprezy nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. W naszym kraju jest to czas dobrej zabawy oraz przebieranek. Niemal wszystkie kluby oraz kina organizują imprezy tematyczne na Halloween. W Polsce zwyczaj chodzenia dzieci od drzwi do drzwi, prosząc w przerażającym stroju o słodycze na Halloween, jest nadal o wiele mniej spotykane niż za granicami kraju.

We wszystkich krajach odbywają się upiorne tańce, smaczne poczęstunki, ciekawe gry, zabawy, konkursy. Na przyjęciach nie może zabraknąć halloween cupcakes, czarownic czy też innych upiornych stworzeń.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą warto zwrócić uwagę za co lub za kogo planujemy się przebrać. Zdarza się bowiem, że poprzez swoje przebranie możemy urazić lub naruszyć pewne obyczaje panujące w danym kraju. Dla przykładu: nie powinniśmy się przebierać za ludzi, którzy wyznają inne kultury czy też religię.

Makijaż na Halloween jest równie ważny jak kostium.

Większość osób obchodzących Halloween, lubi po prostu dobrze się zabawić.  

  1. Amerykanie uwielbiają Halloween.
  2. Święto Halloween na dobre upowszechniło się w Polsce.
  3. 31 października, Halloween jest bardzo hucznie świętowane w Szkocji, Kanadzie, Irlandii oraz Anglii.
  4. Najmodniejsza jest zabawa w „prezenty albo psikus” oraz czekoladowe dynie na Halloween.

Najnowsze artykuły