7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Na czym polega brafitting?

Odpowiednio dopasowany biustonosz to gwarancja dobrze układającego się, wymodelowanego i naturalnie wyglądającego biustu. Niestety wiele pań, bo aż 85 % nie potrafi samodzielnie dobrać właściwej bielizny do swojej sylwetki. Na szczęście są brafitterzy, czyli profesjonalni doradcy zajmujący się indywidualnym i dopasowywaniem biustonoszy do kobiecego ciała.

Czym jest brafitting?

Brafitting to indywidualne i staranne dobieranie biustonosza do kobiecych potrzeb i różnych sylwetek. Zwykle w sieciówkach można znaleźć biustonosze dostępne w rozmiarze od A do D, natomiast w profesjonalnych sklepach z bielizną, w których pracują i doradzają swoim klientkom brafitterki bądź brafitterzy można dostać staniki w rozmiarze miseczki od A do K i o zróżnicowanych obwodach. Prawidłowo dopasowany biustonosz idealnie podtrzymuje piersi, modeluje je oraz powoduje, że równomiernie układają się w miseczkach. Brafitting zyskuje na popularności. Kobiety coraz chętniej udają się po profesjonalne i praktyczne porady dotyczące doboru idealnej bielizny.

Na czym polega praca brafitterów?

Chyba żadnej kobiety nie trzeba przekonywać, że prawidłowo dopasowana bielizna jest komfortowa, poprawia wygląd i proporcje ciała, a także wpływa na lepsze samopoczucie. Dlatego też każda pani powinna odwiedzić profesjonalny sklep z bielizną, w którym dowie się, jaki biustonosz i w jakim rozmiarze powinna nosić, by świetnie wyglądać i dobrze się czuć.

Jak już zostało wspomniane, brafitterka to osoba zajmująca się doborem biustonoszy. W tym celu w pierwszej kolejności mierzy się obwód klientki pod biustem, który w przeważającej mierze, bo aż w 80 % odpowiada za prawidłowe podtrzymanie biustu. Choć wiele pań o tym nie wie, ramiączka stanika pełnią tylko i wyłącznie funkcję pomocniczą w podtrzymywaniu biustu. Obwód pod biustem mierzy się na wydechu, a od uzyskanego wyniku odejmuje się jeszcze 5 cm, dzięki temu dobierzemy biustonosz, który będzie mocno przylegał do ciała, co zapobiegnie ewentualnemu przesuwaniu się stanika w czasie użytkowania. Najczęstszym błędem popełnianym przez kobiety jest właśnie zły dobór stanika w obwodzie pod biustem.

Po tym, jak brafitterka ustali ze swoją klientką obwód pod biustem, przechodzi do określenia rozmiaru miseczki. W tym celu należy zmierzyć obwód biustu na wysokości brodawek. W czasie pobierania miary, piersi powinny być luźno ułożone, nie mogą być sztucznie ściśnięte. Prawidłowo dobrana miseczka stanika powinna zakrywać cały biust, a fiszbina – okalać całą pierś.

I ostatnim, równie istotnym elementem w doborze biustonosza są ramiączka, które powinny być ułożone równolegle do siebie oraz zapięcie, które powinno znajdować się idealnie na linii biustu, pod łopatkami.

Odpowiednio dobrany biustonosz musi idealnie układać się w naturalnych zagłębieniach ciała. W dobrze dopasowanym staniku jego środek ciasno przylega do mostka, zakończenia fiszbin umiejscowione są w kierunku pachy, ramiączka delikatnie przylegają do ciała, nie wrzynając się w nie, a obwód biustonosza układa się w jednej linii i nie przesuwa się w czasie noszenia.

Najnowsze artykuły