7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Piżama dla dziecka – jak wybrać najlepszą?

Jakość snu ma niebagatelne znaczenie, szczególnie w życiu dziecka. Większość rodziców ma tego świadomość i stara się udogodnić pociechom wypoczywanie na wszelkie możliwe sposoby – wietrząc czy ogrzewając pokój, kupując solidny i wygodny materac do spania, wyszukując jak najciekawsze bajki albo kołysanki, którymi można dziecko uśpić. Wśród tych wielu, skądinąd słusznych sposobów, umyka często jeden, bardzo ważny – kluczem do dobrego snu jest dobrze dobrana piżama. Jak wybrać piżamę dla dziecka tak, by śniło tylko słodkie, piękne sny? Wystarczy nabyć wiedzę na ten temat, choćby z tego artykułu. 

Piżama dla dziecka – co najbardziej wpływa na komfort produktu?

Wybierając piżamę dla dziecka w pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, jak w praktyce wpływa ona na regulację temperatury ciała pociechy. Piżama piżamie nierówna, a krój ubrania najlepiej zmieniać sezonowo. Na zimę i jesień sprawdzą się piżamy z długim rękawem (z dodatkowymi długimi spodniami), natomiast na sezon wiosenno-letni lepsze będą krótsze ubrania, na ramiączka bądź a krótkim rękawem. Warto pamiętać, że różnorodność krojów w tym wypadku dotyczy zarówno chłopców, jak i dziewcząt. Dziewczynki nie są skazane na spanie w koszulkach nocnych, których wybór może być niefortunny po pierwsze ze względu na pogodę (bo długie spodnie okażą się jednak cieplejsze), ale także z tego powodu, że dzieci często przed pójściem spać są wciąż aktywne. Koszulka nocna może nie być w związku z tym zbyt wygodna, a przynajmniej nie jest stosownym wyborem dla każdej dziewczynki. Taką, która przed spaniem siedzi w łóżku i czyta, okryta kołdrą, zadowoli z pewnością, jednak dziewczynka, która aż do pójścia spać swobodnie hasa po domu, może nie być z takiej piżamki zadowolona. Szukając więc piżamy dla dziecka miejmy w pamięci różnorodność krojów piżam, szczególnie przypominajmy sobie o tym, poszukując piżamy dla dziewczynki

Piżama dla dziecka – na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Kolejną kwestią, która wpływa na komfort noszenia piżamy przez dziecko, jest to, jak skonstruowane są zapięcia ubrania, jeśli piżamka je posiada – zamki, guziki czy wiązania. Nie tylko dopasujmy je do wieku pociechy, ale także przemyślmy, czy nie będą uwierać dziecka podczas snu. Nie powinny być zlokalizowane przy szyi lub zbytnio odstawać. W przypadku małych dzieci unikajmy takich dodatków ze względu na ryzyko połknięcia. Nie zapominajmy także, zwłaszcza w przypadku dziewczynek, że niekomfortowe nie są tylko oczywiste dodatki – wspomniane zamki, guziki itp. – ale także to, co na pozór nie stanowi problemu, wręcz ma służyć tylko i wyłącznie uatrakcyjnieniu produktu dla dziecka i sprawianiu mu przyjemności. Niekomfortowym dodatkiem do ubrania mogą okazać się równie dobrze pompony, cekiny czy nawet niewinnie wyglądające kokardki. Wybierając dziecięcą piżamę sprawdźmy także, czy piżama jest wykonana z miłego w dotyku i przewiewnego materiału. Ostatnią kwestią do przemyślenia jest nadruk. Im dziecko starsze, tym bardziej jest to kwestia istotna. Poza uwzględnieniem gustu i oczekiwań pociechy, warto pamiętać, że modne i polecane do snu są, zwłaszcza dla dziewczynek, piżamy w pastelowych odcieniach (wyciszają, nie pobudzają nadmiernie przed snem) lub granatowe (kolor także uspokaja). Na okazje świąteczne warto wybrać piżamy o specjalnym designie, np. w odświętnej czerwieni. Dodatkowo pamiętajmy, że piżamki składające się ze spodni i oddzielnej góry dają pole do popisu kreatywności, bo kiedy posiadamy więcej takich piżamek, góry i doły od piżamy można dowolnie miksować. Może być to nawet sposobem na zabawę przed snem. 

Wybierzmy piżamę dla dziecka uważnie, bo w dobrze wybranej piżamce dziecko ma duże szanse na to, by spokojnie przespać całą noc, odciążając tym samym rodziców, po wymagających energii zakupach, a także każdej kolejnej nocy, spędzonej przez rodzica na odpoczynku, bo szczęśliwe, wygodnie i pięknie ubrane dziecko śni akurat kolorowe sny. 

Najnowsze artykuły