9.8 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Poradnie psychologiczne – wizyta osobista czy e-wizyta?

Coraz więcej poradni psychologicznych oferuje swoim klientom możliwość konsultacji online. Na czym polegają e-wizyty u psychologa i psychoterapeuty? Czy warto z nich skorzystać? Sprawdź najważniejsze informacje!

Wizyta u psychologa – kiedy warto się na nią zapisać?

O problemach psychologicznych mówimy dzisiaj coraz bardziej otwarcie. Stąd też wynika rosnąca liczba wizyt w gabinetach psychologów i psychoterapeutów.

Na wizytę u specjalisty od psychiki warto zapisać się wtedy, gdy samodzielne radzenie sobie z problemami staje się niemożliwe. Pogorszone samopoczucie psychiczne, wahania nastroju, ostatnie traumatyczne wydarzenia w życiu, ale też konieczność podjęcia ważnej decyzji mającej duży wpływ na przyszłość – to tylko kilka sytuacji, w których można liczyć na pomoc psychologa i psychoterapeuty.

Osobom chcącym odwiedzić punkt jak poradnia psychologiczna Poznań prezentuje ofertę wielu gabinetów, w których można liczyć na szybką konsultację z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.

Konsultacja z psychologiem – w gabinecie i na odległość

Psychologowie i psychoterapeuci prowadzą nie tylko wizyty w swoich gabinetach, lecz także online. Obecnie, w związku z dużą popularnością porad lekarskich na odległość, także gabinety specjalistów od psyche stały się dostępne właśnie w ten sposób.

Osobista wizyta wymaga udania się do gabinetu, co zajmuje czas. Z kolei wizyta na odległość pozwala na łatwe i szybkie skonsultowanie się ze specjalistą z zacisza własnego domu. Konsultacja polega wtedy na skorzystaniu z komunikatorów internetowych, które mogą transmitować obraz i dźwięk.

E-wizyta u psychologa – kiedy warto?

Internetowe konsultacje z psychologami oraz z psychoterapeutami są obecnie chętnie wybierane wtedy, gdy ważne jest uzyskanie szybkiej pomocy bez konieczności osobistej wizyty u specjalisty. Nie zawsze osoby wymagające interwencji tego typu mogą udać się do gabinetu, a możliwość konsultacji na odległość daje większą swobodę i pozwala na szybsze uzyskanie wsparcia bez długich dojazdów.

Warto jednak wskazać, że u niektórych osób internetowe wizyty u psychologów i psychoterapeutów nie są najlepszym wyborem. Brak możliwości dyskretnej konsultacji, na przykład w domu, w którym mieszka wiele osób, to jeden z głównych problemów.

Gdzie można skorzystać z internetowej konsultacji psychologicznej?

Obecnie konsultacje z psychologami online oferowane są w różnych placówkach, głównie prywatnych. Aby z nich skorzystać, konieczne jest w pierwszej kolejności zarejestrowanie się na stronie placówki, a potem umówienie się na wizytę na dogodny termin.

W wielu gabinetach psychologicznych i psychoterapeutycznych z konsultacji można skorzystać już w ciągu paru dni roboczych, a nawet tego samego dnia, gdy specjalista nie ma akurat pacjentów.

Koszty związane z konsultacjami psychologicznymi przez internet są porównywane z kosztami podczas zwykłych wizyt.

Najnowsze artykuły