-3.3 C
Warszawa
piątek, 8 grudnia, 2023

Wybieramy jedzenie dla psa – czym się kierować?

Posiadanie psa o nie tylko dobra zabawa i zyskanie najlepszego czworonożnego pupila, ale również wiele obowiązków. Jednak na to składają się nie tylko wizyty u weterynarza i częste spacery. Bardzo ważne jest również odpowiednie i prawidłowe odżywianie pupila. To czym karmiony jest pies wpływa na jego zdrowie, samopoczucie, a także kondycję i wygląd. Warto więc wiedzieć, jakie jedzenie najlepiej wybrać i czym kierować się przy zakupie. Tego dowiesz się po zapoznaniu z naszym poradnikiem.

Wiek i rasa psa – jakie jedzenie dla pupila wybrać?

Jednym z aspektów, na który należy zwrócić uwagę wybierając jedzenie dla psa to wiek pupila. Małe pieski potrzebują znacznie więcej witamin i minerałów do prawidłowego rozwoju i szybkiego wzrostu. To jednak nie oznacza, że starsze czworonogi powinny mieć ubogą w składniki odżywcze dietę. Jednak podawanie jedzenia dedykowanego seniorom juniorowi może mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Kolejnym szczegółem o którym należy pamiętać jest rasa psa. Karma dla psa powinna być dopasowana do rasy czworonoga, dzięki czemu spełniać będzie jego określone potrzeby.

Skład jedzenia – co jest najlepsze dla psa

Pokarm dla psa powinien być zróżnicowany i pełnowartościowy. Pies potrzebuje witamin, minerałów, ale przede wszystkim mięsa, by utrzymać dobrą kondycję. Warto zadbać o to by, w diecie zwierzaka znalazły się produkty bogate w błonnik. Dzięki temu zadbasz o prawidłową pracę układu pokarmowego, poprawisz perystaltykę jelit swojego pupila. Jest to ważne, by nie pojawił się problem z wypróżnianiem, który często towarzyszy zwierzakom, których dieta nie jest odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Jakie jedzenie dla psów z alergiami?

Niestety są sytuacje, w których pies ma alergię, przez co tradycyjne karmy, jakie można znaleźć w sklepach nie są dla niego bezpieczne i negatywnie wpływają na samopoczucie, a nawet mogą obniżyć odporność i kondycję. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się gotowane jedzenie dla psa. W jego składzie nie będzie żadnych sztucznych dodatków. Wszystkie dania dla psów są stworzone z wysokiej jakości składników pochodzenia naturalnego. Nie musisz ich przygotowywać samodzielnie. Tym zająć może się catering dla psów, który tworzony jest przez specjalistów, który doskonale zdają sobie sprawę z tego, co jest najlepsze dla Twojego pupila.

Okazuje się, że wybranie jedzenia dla psa nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy wiedzieć na co trzeba zwrócić uwagę, by podjąć właściwą decyzję.

Najnowsze artykuły