16 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Wylecz łuszczycę głowy domowymi sposobami

Łuszczyca skóry występuje u coraz to większej liczby Polaków. Leczenie najlepiej rozpocząć od zauważenia pierwszych symptomów. Łuszczyca leczenie domowe może przynieść pozytywne rezultaty.

Jakie są domowe sposoby?

Prawdopodobnie wiesz, że w chorobach zapalnych, takich jak łuszczyca, układ odpornościowy atakuje własne ciało. Ale bądź pewny, że Twoje ciało jest gotowe do walki. Zgodnie z nowymi wynikami badań skóra wyposażona jest w specjalny mechanizm, który pomaga leczyć blaszki łuszczycy.

Oto jedne z lepszych sposobów na łuszczyca leczenie domowe:

  • Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera surowe enzymy i dobre, pożyteczne bakterie, które poprawiają liczbę funkcji organizmu. Powszechnie uznawany za jeden z najsilniejszych naturalnych środków zaradczych na naszej planecie. Chociaż kwaśne właściwości octu mogą uczynić go nieco szkodliwym w przypadku zbyt częstego stosowania lub w za dużej ilości. Płukanie lub moczenie octem jabłkowym pomoże w swędzeniu związanym z łuszczycą, w szczególności skóry głowy. Aby zapobiec wystąpieniu poparzeniu skóry wrażliwej, przed użyciem rozcieńcz ocet z wodą w proporcji co najmniej 1:1.

Nie zapomnij o nawilżeniu skóry tuż po zastosowaniu tego zabiegu na łuszczyca głowy leczenie domowe.

  • Maść kapucyńska

Kapsaicyna to naturalny środek chemiczny, który sprawia, że gorąca papryka jest powszechnym składnikiem kremów przeciwbólowych i maści bez recepty. Ponieważ kapsaicyna działa poprzez przeciążenie nadajników bólu, stosowanie zabiegów na bazie kapsaicyny na skórę dotkniętą łuszczycą spowoduje początkowo intensywne pieczenie, a następnie gwałtowne złagodzenie bólu i swędzenia. Dodatkowo kremy i maści z kapsaicyny mogą zmniejszyć stany zapalne oraz zaczerwienienie skóry, jak również pomóc złagodzić nasilenie przyszłych zaostrzeń.

  • Kąpiel solna

Podczas gdy nadmierne narażenie skóry łuszczycowej na gorącą wodę może łatwo nasilić objawy choroby, letnie kąpiel z dodatkiem soli Epsom lub morską może tymczasowo złagodzić swędzenie oraz suchość.

  • Aloes

Aloes jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych naturalnych leków na dolegliwości skóry. Na przestrzeni dziejów (co najmniej od tysiąca lat!) ludzie na całym świecie używali aloesu do odżywiania suchej skóry i włosów, łagodzenia oparzeń i gojenia ran. Po zastosowaniu na łuszczyca skóry głowy domowe leczenie aloes może okazać się niesamowicie skuteczny w zmniejszaniu zaczerwienienia i zminimalizowaniu objawów choroby.

  • Olej z drzewa herbacianego

Olej z drzewa herbacianego destyluje się z liści australijskiego drzewa herbacianego Melaleuca alternifolia. Chociaż jest bardzo toksyczny w przypadku spożycia, posiada zaskakującą liczbę zastosowań miejscowych, wliczając łuszczyca leczenie domowe. Stosowany na skórę olejek z drzewa herbacianego pomaga rozluźnić kamień i zapobiegać zakażeniom uszkodzonych tkanek.

Czy łuszczyca leczenie domowe jest skuteczne?

Istnieje wiele badań potwierdzających skuteczność powyższych metod. W przypadku zaostrzenia objawów łuszczycy należy najpierw skontaktować się ze specjalistą, a następnie w uzgodnieniu z nim rozpocząć leczenie łuszczyca głowy leczenie domowe.

Jak długo należy stosować domowe sposoby na łuszczycę?

Regularność jest bardzo ważna. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty, warto wybrać kilka metod i stosować je przez pewien okres czasu. Wszystko zależy jaką metodę wybierzesz, gdyż niektóre metody mogą okazać skuteczność jedynie, gdy będą wykonywane w dłuższych odstępach czasowych. Łuszczyca skóry głowy domowe sposoby czasem wymagają od pacjenta cierpliwości i wytrwałości, aby zobaczyć efekty. Jednak większość zaprezentowanych metod pozwoli w krótkim okresie czasu cieszyć się poprawą stanu zdrowia skóry.

Domowe maści, kremy i szampony – co powinny zawierać?

Skuteczne maści, kremy i szampony powinny zawierać jak najbardziej naturalne składniki. Staraj się unikać produktów pełnych chemii, które w swoim składzie mają: parabeny, konserwanty, sztuczne barwniki i aromaty, gdyż mogą jedynie nasilić objawy choroby. Odnotujesz pozytywny wpływ produktów, które będą wzbogacone o kwas salicylowy, smołę węglową oraz ekstrakty roślinne i środki keratolityczne.

Zobacz też: Szampon na łuszczycę głowy – który wybrać?

Podsumowanie

Łuszczyca nie należy do chorób skóry, z którymi łatwo się uporać, jednak dzięki konsekwencji i zastosowaniu dobrego programu leczenia łuszczycy można uzyskać długotrwałą remisję. Łuszczyca głowe domowe sposoby z pewnością przyniosą ulgę osobom zmagającym się z chorobą.

Najnowsze artykuły