7.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Niesprawna elektronika. Dlaczego nie można otworzyć drzwi do auta?

Uszkodzona elektronika w samochodzie to duży i niestety częsty problem, który powoduje dużo stresu i może spowodować wiele problemów, gdyż całkowicie uniemożliwia odjechanie autem. Kolejnym problemem, który może wystąpić na skutek awarii, jest brak możliwości otwarcia drzwi od samochodu, co uniemożliwia dostanie się do auta i wykonanie niezbędnych napraw. Dlaczego bez elektroniki nie można otworzyć auta? Jak sobie poradzić z tą sytuacją i kiedy najlepszym rozwiązaniem jest awaryjne otwieranie samochodów?

Awaryjne otwieranie samochodów

Najprostszym rozwiązaniem jest wezwanie na pomoc ślusarza. Specjalista szybko otworzy zamek w aucie i w dodatku nie spowoduje przy tym żadnych uszkodzeń. Fachowiec posiada nie tylko odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale również specjalistyczne narzędzia do tzw. lock pickingu. Dzięki temu ślusarz jest w stanie otworzyć dosłownie każdy zamek bez żadnego problemu. Co więcej, usługa awaryjnego otwierania samochodów może przydać się również, gdy zatrzasnęliśmy klucze w aucie lub mamy problem z wejściem do własnego domu. Ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-katowice.pl może również naprawić lub wymienić zamki w domu, zapewniając domownikom i mieniu odpowiedni poziom zabezpieczenia. Jak skorzystać z usług firmy ślusarskiej? Wystarczy jeden telefon, aby fachowiec szybko zjawił się we wskazanym miejscu i rozwiązał nasz problem z autem.

Brak elektroniki – brak możliwości otwarcia auta

Chociaż dla wielu właścicieli aut może to być zaskakujące, to często niesprawna elektronika uniemożliwia również otwarcie drzwi. Mimo że mogłoby się wydawać, że zamek powinien dać się otworzyć za pomocą klasycznego klucza, to często jest to niemożliwe ze względu na podwójne ryglowanie drzwi. Zwiększa ono ochronę przed kradzieżą auta, ale jednocześnie utrudnia otwarcie drzwi, gdy zamek centralny nie działa. Taki sam problem występuje więc, jeśli rozładuje się akumulator. Zamknięte drzwi oznaczają, że nie ma jak dostać się do auta, a więc i niemożliwe jest przeprowadzenie napraw, czy naładowanie akumulatora.

Jak otworzyć drzwi?

Jak otworzyć drzwi, jeśli elektronika samochodu jest niesprawna? W Internecie znaleźć można wiele poradników otwarcia zamka przy pomocy śrubokrętu i młotka, wsuwek, drutów i innych narzędzi. Jednak takie działanie może skończyć się uszkodzeniem zamków, których i tak nie uda się otworzyć, a koszt usunięcia awarii znacząco wzrośnie. Innym pomysłem może być próba uchylenia okna, a następnie otwarcia drzwi od wewnątrz. Podstawowym problemem jest otwarcie okna, co trzeba zrobić bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić mechanizmu otwierającego i zamykającego szybę. Można wykorzystać do tego specjalny zestaw do otwierania okien w samochodzie, ale w praktyce jest to niezwykle trudne, a o przypadkową awarię nietrudno. Jednak jeśli zdecydujemy się na takie działanie, a okno uda się otworzyć bez wyrządzania szkód, to trzeba jeszcze otworzyć drzwi. Lepiej nie ryzykować otwierania całego okna, gdyż z każdym ruchem, ryzyko awarii wzrasta. Można za to spróbować wsunąć przez szparę zakrzywiony drut i przy jego użyciu spróbować pociągnąć za klamkę. Jednak może się to okazać ze względu na blokowanie rygli, a to oznacza, że cały trud pójdzie na marne.

Najnowsze artykuły