-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Auto złom – jakie usługi oferuje?

Jedną z dość popularnych działalności w naszym kraju są tak zwane auto złomy. Są to firmy, które jeśli operują w sposób legalny i posiadają specjalne zezwolenie mają prawo do kasacji auta i wystawienia jego właścicielowi zaświadczenia, które pozwoli na wyrejestrowanie. Jakie jeszcze usługi oferuje auto złom?

Jakie usługi oferuje auto złom?

Każdy legalny auto złom w Podkarpackim przede wszystkim zajmuje się kasacją pojazdów. Jest to najbardziej podstawowa usługa każdego auto złomu, która zazwyczaj przynosi największe dochody, gdyż z aut, które trafiają do kasacji złom może odzyskać sporo materiałów takich jak metal, plastik, szkło oraz guma, a także wiele części samochodowych.

Auto kasacja w Przemyślu to jednak jedna z wielu usług, które znajdują się w ofercie auto złomów. Oprócz tego zajmują się one również handlem używanymi częściami samochodowymi, czy nawet działają jako pełnoprawne skupy złomu. Niektóre firmy tego typu zajmują się również handlem materiałami opałowymi.

O czym pamiętać korzystając z auto złomu?

Niestety w naszym kraju nie można po prostu udać się na pierwszy lepszy auto złom w celu oddania samochodu do kasacji. Wiele z firm tego typu działa bowiem bez zezwoleń i po oddaniu auta w takie miejsce nie można liczyć na zaświadczenie, które jest konieczne do jego wyrejestrowania. Dlatego wybierając auto złom trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy działa on legalnie. W ten sposób dba się nie tylko o swoje interesy, ale też środowisko, gdyż legalne auto złomy muszą przeprowadzać demontaż w sposób jak najbezpieczniejszy dla środowiska.

Czy warto oddać swój samochód na auto złom?

W wypadku wielu pojazdów oddanie ich na auto złom jest naprawdę opłacalne. Można bowiem w ten sposób uniknąć dalszego opłacania składek OC, co jest szczególnie przydatne w wypadku samochodów, które lata świetności mają już za sobą i których naprawa byłaby naprawdę kosztowna. Dodatkowo po oddaniu auta do kasacji można liczyć nawet na zwrot niewykorzystanej części składki za polisę ubezpieczenia OC.

Najnowsze artykuły