19.6 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Jak przygotować samochód do urlopu?

Pandemia zmusiła sporą część Polaków do rezygnacji z tradycyjnych zagranicznych wakacji i szukania innego sposobu podróżowania. Bardzo dużą popularnością cieszą się wyjazdy samochodem. Aby w trasę jechać komfortowo zdecydowanie trzeba zadbać o samochód. W jaki sposób to zrobić?

Przygotowanie samochodu do jazdy to naprawdę ważna sprawa, która wymaga poświęcenia pewnej ilości czasu. Jest to jednak inwestycja we własny komfort i bezpieczeństwo, a także ochrona naszych najbliższych. Podróżowanie sprawnym samochodem jest nie tylko bezpieczniejsze, ale również przyjemniejsze, bo trasę pokonujemy bez problemów, przestojów, stresu i oczywiście wizyt w warsztatach różnego rodzaju np. serwis automatycznych skrzyń biegów. Choć o samochód powinniśmy dbać w sposób codzienny i systematyczny, to jego przegląd przed urlopem jest zdecydowanie wskazany.

Podstawą znajomość własnego samochodu

Podstawą do tego, aby jeździć sprawnym samochodem jest po prostu znajomość własnego samochodu. To my – kierowcy, właściciele pojazdów najlepiej wiemy, co w samochodzie możne szwankować, o czym dokładnie zapomnieliśmy, co wymaga interwencji mechanika. W ten sposób chronimy siebie i swoich bliskich, innych podróżnych przez konsekwencjami jazdy niesprawnym autem. Więcej na stronie internetowej http://renz.pl/

Zobacz także: http://portalnews.pl/na-czym-polega-przeglad-auta/

Czynności kontrolne, które można wykonać samemu

Istnieje wiele rzeczy, które możemy wykonać samemu. Należą od nich przede wszystkim wszelkiego rodzaju czynności pielęgnacyjne. Samochód należy dokładnie wyczyścić, odkurzyć, uporządkować. Odświeżenie tapicerki, usunięcie piachu z samochodu, umycie okien, sprzątnięcie bagażnika, sprawdzenie płynów – to zdecydowanie możemy i powinniśmy wykonać samemu.

Sprawne koła

Należy oczywiście sprawdzić ciśnienie w oponach i w razie czego skorzystać z pomocy serwisu wulkanizacyjnego, który dopompuje powietrze.

Przegląd auta

To najważniejsza, zasadnicza część naszego przygotowania. Ściśle związana jest z punktem pierwszym. Mechanik samochodowy ma szansę na to, aby zajrzeć do wnętrza pojazdu, uruchomić go, przejechać się nim i na tej podstawie dokonać ewentualnie niezbędnych napraw. Może tu chodzić o sprawdzenie stanu układu hamulcowego, przegląd obejmuje kontrolę stanu klocków, tarcz, szczęk hamulcowych i tzw. cylinderków. Sprawdzić można również światła, zawieszenie, amortyzatory.

Najnowsze artykuły