16.5 C
Warszawa
poniedziałek, 2 października, 2023

Jak ujarzmić swoją fryzurę, czyli 5 problemów z włosami i gotowe rozwiązania

Mężczyźni de facto borykają się z podobnymi problemami z fryzurą jak kobiety, z tą różnicą, że ich znacznie częściej dotyczy łysienie androgeniczne. Każdy chce wyglądać dobrze, jednak włosy nie zawsze chcą z nami „współpracować”. Dlatego warto sięgnąć po odpowiednie preparaty, zabiegi, które pozwolą poradzić sobie z 5 najczęstszymi problemami z włosami. W dzisiejszym poradniku znajdziesz receptę na Twoje bolączki związane z włosami.

Przetłuszczanie się włosów – co na to poradzić?

Nie tylko mężczyźni, ale również kobiety bardzo często mają problem z przetłuszczaniem się włosów. Ma to bezpośredni związek z nadmiernym wydzielaniem sebum. Podstawowym panaceum na tę dolegliwość jest po prostu częste mycie włosów szamponami do włosów przetłuszczających się, a także unikanie ich zanieczyszczenia czy nadmiernej potliwości skóry głowy. Na tę ostatnią dolegliwość można stosować odpowiednie zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej, bo mężczyzna nie powinien bać się korzystać z tego miejsca. Można skorzystać z jonoferezy, a także najbardziej skutecznej metody, czyli wstrzykiwania toksyny botulinowej. Taki zabieg może pomóc pozbyć się problemu nadmiernego wydzielania sebum, a tym samym nadmiernie przetłuszczających się włosów.

Biały pył, czyli wstydliwy problem łupieżu u mężczyzn

Bardzo częstym problemem także częściowo związanym z zaburzeniami hydrolipidowymi w skórze jest łupież. To nic innego jak nadmierne łuszczenie się naskórka skóry głowy. Dlaczego u mężczyzn jest to intensywniejsze zjawisko. Ano dlatego, że skóra mężczyzny jest grubsza. Wpływ na powstawanie łupieżu ma także wysoka temperatura i wilgotność powietrza, a zimą nadmierne wydzielanie sebum spowodowane kompensacją niskiej temperatury oraz noszenie czapek z nieoddychających włókien. Co ciekawe do łupieżu może nawet doprowadzić zbyt częste stosowanie szamponów przeciwłupieżowych, których należy używać w okresie nasilenia się objawów. Osłabienie układu immunologicznego i przewlekły stres także przyczyniają się do powstawania łupieżu, zarówno tego tłustego, jak i suchego. Panaceum na te problemy są zabiegi infuzji tlenowej karboksyterapia owłosionej skóry głowy. Najpierw jednak trzeba przejść w klinice tychologiczne badanie skóry głowy i włosów, aby dobrać właściwą metodę. Przede wszystkim aby łupież nie nawracał trzeba regularnie dbać o włosy i używać lekkich kosmetyków bez SLS i innych sztucznych wypełniaczy. Doskonałym wyborem będą kosmetyki Reuzel, które znajdziesz w ofercie Beardman.pl.

Przerzedzająca się fryzura – czy możesz zniwelować wypadanie włosów, a nawet pobudzić je do wzrostu?

Następny problem jest szczególnie dotkliwy dla ponad 50% mężczyzn, a mowa o łysieniu androgenowym. Proces ten przechodzi swoje apogeum, kiedy mężczyźni mają około 50 lat, jednak zaczyna się już w wieku 20-25 lat. Oczywiście bywają mężczyźni, którzy naprawdę niewiele włosów mają już koło 30 roku życia, oczywiście odpowiadają za to czynniki genetyczne i działanie hormonu DHT. Czy można jednak oszukać naturę? W pewnym sensie tak, można przedłużyć żywotność włosów, które jeszcze się posiada i stymulować cebulki włosowe do wzrostu. Tutaj sprawdzają się także zabiegi medycyny estetycznej, bo niestety żaden cudowny specyfik na porost włosów za kilkadziesiąt złotych nic tu nie da. Niemniej jednak warto stosować kosmetyki Reuzel o lekkiej konsystencji, nie obciążające włosów, a nawet z dodatkiem witamin A, E i B6, a także cynkiem, czyli wzmacniające włosy. Lepiej sprawdzi się oczywiście koktajl witaminowy podany podczas zabiegu pod skórę. Polecana jest mezoterapia skóry głowy, a także osocze bogatopłytkowe.

Elektryzowanie się i przesuszenie włosów – wybierz odpowiednie kosmetyki i zastosuj triki

Niektórzy mężczyźni mają wybitny problem z elektryzowaniem i przesuszaniem się włosów. Związane jest to zwykle z nieprawidłową pielęgnacją. Mycie włosów, a następnie suszenie mocnym strumieniem suszarki niechybnie prowadzi do pogorszenia jakości włosów i ich przesuszenia. Warto stosować suszarki z jonizacją, wtedy problem elektryzujących się włosów powinien zostać zniwelowany. Ponadto warto używać zimnego nawiewu, bo ma to dobry wpływ na kondycję cebulek włosów. Nie można nadmiernie pocierać włosów czy wyciskać z nich wody. Włosy należy traktować w miarę delikatnie. Jeśli boisz się, że Twoja fryzura zniszczy się pod czapką i włosy zaczną się elektryzować, spryskaj jej wnętrze lakierem do włosów.

Trudności w układaniu włosów – czyli jak sprawić, by włosy z Tobą „współpracowały”

Czasami włosy w ogóle nie chcą się układać i żyją własnym życiem. Ale można sobie z tym poradzić. Wystarczy sięgnąć po pomady Reuzel, które nie obciążają włosów, nie sklejają ich, nie powodują też ich przesuszenia czy też nadmiernego wydzielania sebum. Trzeba oczywiście stosować niewielkie ilości pomady na włosy nakładając od nasady aż po końce. Można pomóc sobie okrągłą szczotką i suszarkę z dyfuzorem, zwłaszcza, jeśli grzywka jest dłuższa.

Z problemami z włosami możesz sobie poradzić i to skutecznie. Nie warto ich akceptować i twierdzić, że tak musi być, bo to nieprawda. Stosując się do naszych rad możesz znów cieszyć się pięknymi włosami.

Najnowsze artykuły