9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Lifting HIFU – poprawa sprężystości skóry

Zabieg HIFU ma redukować zmarszczki i ujędrniać skórę, na czym jednak polega i czy jest w stu procentach bezinwazyjny?

Lifting HIFU to zabieg, który nie tylko specjaliści ale również same zainteresowane uważają za jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Decyduje się na niego coraz więcej kobiet (choć chętnych mężczyzn również nie brakuje).

Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, wykorzystuje się do niego wiązki fal dźwiękowych o sporym zasięgu – tą samą technologię stosuje się między innymi w leczeniu raka prostaty.

Zacznijmy jednak od początku – czym właściwie jest jest HIFU?

HIFU (high intensity focused ultrasound). Co ciekawe, tego typu zabieg w medycynie znany i stosowany jest już od dobrych kilkudziesięciu lat – zaś w medycynie estetycznej wykorzystuje się go do liftingu i ujędrniania twarzy – i zaczęto go wykonywać zaledwie kilka lat temu.

Podczas gdy skóra z zewnątrz ani podczas zabiegu ani bezpośrednio po nim nie zmienia swojego wyglądu, to pod nią zachodzą bardzo intensywne procesy odbudowy i regeneracji.

Jak więc wygląda zabieg?

Pamiętaj o najważniejszym. Na zabieg HIFU udaj się tylko i wyłącznie do sprawdzonego gabinetu medycyny estetycznej – np. do Kliniki OT.CO w Warszawie. Gabinet musi mieć odpowiednią renomę a urządzenie do emisji ultradźwięków musi być obsługiwane tylko i wyłącznie przez specjalistę. Tylko doświadczony lekarz doskonale wie jaką głębokość zabiegu dobrać do Twojego typu skóry. Nieumiejętnie wykonany zabieg może być ogromne szkodliwy – może doprowadzić nawet do poparzeń kości.
Sam zabieg trwa zaledwie pół godziny a wygląda dokładnie tak:

Przed zabiegiem skórę smaruje się specjalnym żelem, następnie do wybranych części twarzy lekarz przykłada urządzenie, które zaczyna emitować fale wgłąb skóry. Czasami skórę należy dodatkowo nasmarować kremem znieczulającym, osoby z niskim progiem bólu mogą bowiem odczuwać dyskomfort ból (jakby lekkie nakłucia) podczas zabiegu. To wszystko zależy jednak od intensywności i mocy fal. Oczywiście zabieg HIFU można wykorzystać również na inne części ciała, na których skóra wymaga ujędrnienia czy regeneracji – jednak wciąż najczęściej stosuje się zabieg ten na twarz.

Przejdźmy do kwestii… finansowych.

Ceny za zabieg HIFU wahają się pomiędzy 2500zł a 3500zł.

Zabieg jest o tyle „fajny”, że pacjent nie wymaga żadnej rekonwalescencji po zabiegu. Po kilku godzinach mogą pojawić się zaczerwienienia na twarzy – ale na tyle delikatne, że nie są uciążliwe. W ponad 80% przypadków wystarczy jeden zabieg by uzyskać zadowalający efekt, jeśli jednak skóra jest bardzo wiotka zabieg można powtórzyć już po miesiącu od poprzedniego.

Efekty?

Teraz najważniejsze – Jeśli liczysz na oszałamiający efekt tuż po zabiegu – czeka Cię rozczarowanie. Po zabiegu bowiem włókna kolagenowe ulegają skróceniu, a w tkankach rozpoczyna się dopiero regeneracja, tak więc na efekt końcowy trzeba poczekać od kilku miesięcy nawet do pół roku. Właśnie tyle Twoja skóra potrzebuje na całkowitą regenerację.

Podsumowując, efekty końcowe to: zmniejszenie wiotkości, zagęszczenie skóry, wyostrzenie konturów twarzy, ujędrnienie skóry na policzkach i szyi, redukcja zmarszczek, zmniejszenie porów i uelastycznienie skóry. Efekty te utrzymują się od 15 miesięcy nawet do dwóch lat – wszystko zależy od tego w jakiej „formie” jest Twoja skóra.

Najnowsze artykuły