14.5 C
Warszawa
niedziela, 24 września, 2023

Modelowanie ust z pomocą kwasu hialuronowego

Kobiety coraz częściej i chętniej korzystają z zabiegów medycyny estetycznej w celu poprawienia swojej urody. Składniki kremów i zabiegi są więc ciągle udoskonalane, co czyni je bardziej nowoczesnymi. Kobiety częściej odwiedzają również lekarzy medycyny estetycznej i wykonują drobne zabiegi. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest modelowanie ust kwasem hialuronowym. To w pełni bezpieczny zabieg, który poprawi wygląd ust i nada im imponujący kształt.

Czym jest kwas hialuronowy?

Substancja jest wykorzystywana w kosmetyce na szeroką skalę i nazywana przez wielu eliksirem młodości. Kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Buduje naczynka naczyń krwionośnych oraz występuje w płynach ustrojowych i tkance łącznej. Zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody. Wraz z biegiem czasu w ludzkim organizmie ilość kwasu hialuronowego maleje. Mniejsza ilość kwasu hialuronowego oznacza stopniową degradację tkanek.

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w kosmetyce

Kwas hialuronowy jest składnikiem wielu kosmetyków takich jak żel, kremy czy serum do twarzy. Zadaniem tych kosmetyków jest zatrzymanie procesów starzenia skóry lub ich odwrócenie. Na rynku dostępne są również preparaty doustne z kwasem hialuronowym. Regularne stosowanie oznacza znaczne poprawienie stanu i jakości skóry. Kwas hialuronowy można również wprowadzić do skóry właściwej i wykorzystać jako wypełniacz zmarszczek. Dzięki możliwości wiązania cząsteczek wody kwas hialuronowy nawilży skórę i poprawi jej wygląd. Substancja jest często dodawana do szamponów, odżywek czy balsamów do ciała.

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy można wykorzystać bardzo różnorodnie. Wstrzykuje się go za pomocą igły w celu redukcji zmarszczek, podniesienia policzków, korekty dekoltu i szyi, czy poprawienia rysów twarzy. Efekty zabiegów odmładzających widoczne są praktycznie od razu, a efekt widoczny jest nawet 18 miesięcy. Przed zabiegiem lekarz ustali z pacjentem jego oczekiwania i na tej podstawie dobierze rodzaj kwasu, jego gęstość i ilość.

Kwas hialuronowy na usta

Pacjentki bardzo często chcą poprawić kontur i odmłodzić usta. Dobrym rozwiązanie jest wówczas skorzystanie z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego. Wyszukując frazę „kwas hialuronowy usta” możemy zobaczyć metamorfozy ust po ostrzykiwaniu kwasem. Zauważalne będzie odmłodzenie skóry ust i ich regeneracja. Usta nabiorą także bardziej intensywnego koloru, dzięki czemu będą się wydawały bardziej kobiece. Kwas hialuronowy może również wymodelować usta i lekko je powiększyć.

Zabieg modelowania ust dostępny w gabinecie dr Katarzyny Osipowicz to bezpieczne i nowoczesne rozwiązanie. Pani dr Osipowicz oraz pracownicy kliniki służą radą przed zabiegiem, w trakcie i po zabiegu. Dzięki doświadczeniu dr dobrze dobierze rodzaj kwasu i jego ilość. Pacjenta będzie mogła zatem odbyć wspaniałą metamorfozę, która nie powoduje skutków ubocznych.

Najnowsze artykuły