9.6 C
Warszawa
sobota, 24 lutego, 2024

Masaż głowy

Regularne wykonywanie masażu głowy może przynieść nam ogromną ulgę – pomoże się zrelaksować i rozluźnić. Taki masaż wykonywany w prawidłowy sposób może też ulżyć w bólu głowy, a także wpłynąć korzystnie na porost włosów. Co warto wiedzieć o masażu głowy i w jaki sposób go wykonać?

Masaż głowy – skąd się wziął?

Początków masażu głowy należy szukać w dalekich czasach. Już starożytni wiedzieli, że masaż głowy ma korzystny wpływ na nasze ciało i duszę. Początkowo taki masaż stanowił część rytuałów o charakterze religijnym. Był również elementem różnorodnych uroczystości świeckich – można przeczytać o tym, że masaż głowy był wykonywany w czasie tradycyjnego oliwienia ciała sportowców, zanim wstąpili na arenę, by uczestniczyć w poszczególnych konkurencjach sportowych w czasie igrzysk.

Sztuka masażu rozwijała się również w starożytnych Indiach, to właśnie na bazie takich masaży opracowywane są obecnie nowe techniki, które mają wpłynąć korzystnie nie tylko na nasze ciało, ale i na duszę. Jednym z takich masaży jest właśnie masaż głowy.

Jak wpływa na nas masaż głowy?

Masaż głowy polecany jest przede wszystkim dla osób, które chcą poprawić porost włosów. Dzięki masażowi skóra na głównie staje się pobudzona i lepiej dotleniona, przez co dociera do niej więcej składników odżywczych, które są konieczne do prawidłowego wzrostu włosa. Trzeba jednak tutaj pamiętać, że masaż głowy pobudza również wydzielanie sebum, co może prowadzić do nadmiernego przetłuszczania się włosów.

Masowanie głowy ma też korzystny wpływ na nasze samopoczucie – pozwala się zrelaksować i rozluźnić, a przez to pozbyć się bólów głowy.

Jak wykonać masaż głowy?

Na masaż głowy można udać się do specjalistycznego salonu masażu. Podstawowy masaż możemy też wykonać samodzielnie w domu. Delikatne okrężne ruchy należy wykonywać przy pomocy opuszek palców. Masaż zaczyna się od czoła i przechodzi w kierunku karku. Dla uzyskania spodziewanych efektów należy taki masaż wykonywać regularnie, najlepiej każdego dnia rano i wieczorem.

Najnowsze artykuły