7 C
Warszawa
niedziela, 3 marca, 2024

Naprawa dwumasy – kiedy warto z niej skorzystać?

Samochód podczas codziennej eksploatacji może ulec awarii. Wówczas konieczna jest wizyta u mechanika, by ten mógł stwierdzić, co uległo awarii. Uszkodzenie sprzęgła i koła dwumasowego skutecznie może uziemić samochód. Wówczas powstaje pytanie czy dwumasę warto naprawiać czy wymienić na nową?

Objawy zużycia koła dwumasowego

Koło dwumasowe chroni układ napędowy przed przeciążeniami. Dzięki niemu można korzystać ze skrzyni biegów. Jest to część mocni eksploatowana w trakcie jazdy. Ulega stopniowego zużyciu. Objawem uszkodzenia koła dwumasowego jest pukanie, którego doświadczony kierowca nie pomyli z niczym innym. Naprawa dwumasy w Kielcach to rozwiązanie, które pozwoli przywrócić autu sprawność i jednocześnie zaoszczędzić na nowym zakupie.

Charakterystycznymi objawami uszkodzenia dwumasy jest szarpanie przy ruszaniu, brak możliwości płynnej jazdy samochodem i zmiany biegów, charakterystyczne metaliczne dźwięki, które pochodzą ze strony skrzyni biegów. Oddanie samochodu do mechanika, pomoże ocenić rozmiar uszkodzeń i podjąć decyzję czy regeneracja dwumasy jest potrzebna.

Uszkodzenie dwumasy – czy warto regenerować?

Awaria koła dwumasowego to dla kierowcy nie lada wyzwanie. Koszty wymiany dwumasy na nową są bardzo wysokie. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest oddanie samochodu do warsztatu, który specjalizuje się w regeneracji uszkodzonej dwumasy, na przykład Regro.pl. Specjaliści sprawdzą rozległość awarii i podejmą decyzję, jakie kroki należy postawić, aby naprawić usterkę. Regeneracja dwumasy pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić pieniądze na wymianie na nową.

Przeprowadzona w odpowiednich warunkach wymiana dwumasy, pozwoli na regenerację skrzyni biegów i przywrócenie ją do stanu używalności. Podczas regeneracji dwumasy, warto mechanikowi zlecić także wymianę części, które wchodzą w skład zestawu sprzęgła. Warto również przy okazji wymiany dwumasy założyć nowy uszczelniacz wału korbowego. Dzięki temu samochód zyska „nowe życie” i bezpiecznie dowiezienie właściciela do celu.

Najnowsze artykuły