11.6 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Orurowanie samochodów – dla kogo?

Istnieje wiele metod ulepszania swojego pojazdu. Do jednych z nich należy tuning. Wyróżnić można wiele rodzajów tuningu. Nie mniej jednak najczęściej samochody tuningowane są po to, aby zwiększyć osiągi silnika i po to, aby wyróżniać się na drodze swoim wyglądem. Tuning jest swojego rodzaju hobby, które pasjonuje wielu kierowców. Nie mniej jednak najczęściej mówi się o tuningach samochodów osobowych. Jak się okazuje, samochody ciężarowe również bywają poddawane temu procesowi. Można tuningować ciężarówki na różne sposoby. Najczęściej właściciele firm transportowych decydują się na orurowanie pojazdów. Czym jest ten proces i co warto o nim wiedzieć?

Z czego wykonywane jest orurowanie?

Ogólnie rzecz biorąc, orurowanie samochodów w Mazowieckim to proces, który dodaje do karoserii pojazdu specjalnie wykonane rury. Stworzone są one z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Materiał ten jest bardzo wygodny w użytkowaniu i produkcji orurowania. Łatwo się go formuje, a to sprawia, że istnieje możliwość tworzenia orurowań wedle wytycznych danego klienta. Stal tego typu jest biotolerancyjna i neutralna dla środowiska. Z takiej stali wykonuje się zatem orurowania górne, dolne i nie tylko. Istnieją różne dostępne możliwości. Często zamawianymi projektami są orurowania podzderzakowe, orurowania kangur czy też międzyosiowe. Istnieje również możliwość tworzenia orurowania do kabin sypialnych w pojazdach ciężarowych i dostawczych. Możliwości tak naprawdę jest bardzo wiele. Orurowanie ma też wiele ciekawych zalet. Jak się okazuje pełni ono nie tylko rolę estetyczną, ale też typowo praktyczną. Co warto o tym wiedzieć?

Funkcje orurowania

Wybierając orurowanie Lamebax, można bardzo wiele zyskać. Dzięki takiemu tuningowi można poprawić aerodynamikę pojazdu jak też zmniejszyć spalanie paliwa dzięki redukcji oporu powietrza. Do orurowań często montowane są sygnały pneumatyczne, lampy halogenowe czy oświetlenie diodowe. Poprawia to komfort jazdy w nocy i bezpieczeństwo kierowcy.

Najnowsze artykuły