-2.2 C
Warszawa
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Pomoc drogowa – 3 powody, dla których warto z niej skorzystać

Każdego dnia na polskich drogach zdarzają się drobne stłuczki i wypadki. Jeśli kolizja jest niegroźna, często można kontynuować jazdę samochodem i udać się do sprawdzonego warsztatu w celu wykonania jego przeglądu. Sprawa nieco się komplikuje, jeśli mamy do czynienia z poważnymi uszkodzeniami lub awariami, które uniemożliwiają uruchomienie silnika lub bezpieczną jazdę. W takich sytuacjach warto wezwać pomoc drogową, która pomoże nam sprawnie uporać się z kłopotem.

Pomoc drogowa – szybka naprawa na miejscu

Kierowcy nie mają obowiązku wożenia w samochodzie zestawu narzędzi do napraw samochodowych – w przeciwieństwie do takich podstawowych elementów wyposażenia jak trójkąt ostrzegawczy czy koło zapasowe. Nie każdy zmotoryzowany potrafi również natychmiast zdiagnozować problem i wykonać odpowiednie naprawy. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi pomoc drogowa, która dysponuje specjalistycznym sprzętem do diagnostyki komputerowej, a także zestawem naprawczym. Wiele drobnych awarii i usterek można usunąć na miejscu – bez konieczności transportowania auta lawetą do warsztatu.

Pomoc drogowa – usługi całodobowe

Konkurencja na rynku staje się coraz bardziej zacięta, dlatego wiele firm świadczących usługi pomocy drogowej decyduje się na pracę w trybie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu – również w święta. Samochód może odmówić posłuszeństwa o każdej porze dnia i nocy, dlatego auto-serwis 24h pozwala uniknąć sytuacji stresowych. Wystarczy jeden telefon, aby specjaliści udali się na miejsce zdarzenia – niezależnie od tego, czy mowa o stłuczce, czy awarii np. układu hamulcowego – i sprawnie przeprowadzili diagnostykę pojazdu. Jeśli naprawa na miejscu okaże się niemożliwa, auto zostaje przetransportowane lawetą do wybranego punktu – np. miejsca parkingowego czy wybranego warsztatu samochodowego.

Pomoc drogowa – awaryjne otwieranie pojazdów

W ofercie pomocy drogowej znajdziemy nie tylko usługi transportowania lawetą czy napraw samochodów na miejscu zdarzenia. Firmy coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom polskich kierowców, którym zdarza się zatrzasnąć kluczyki do auta wewnątrz, przez co wejście do środka i jego uruchomienie okazuje się niemożliwe. Awaryjne otwieranie samochodów to najlepsze rozwiązanie problemu – jeśli nie chcemy narażać się na wysokie koszty naprawy zamka, który próbowaliśmy sforsować domowymi sposobami. Warto zaufać specjalistom, którzy dysponują odpowiednim sprzętem i umiejętnościami.

Najnowsze artykuły