16.1 C
Warszawa
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Przyczepa rolnicza – jak wybrać najlepszą?

Rolnictwo jest jednym z najważniejszych filarów gospodarki w kraju. Na skutek tego sprzęty, które odnajdują w nim zastosowanie, są nie tylko unowocześniane, ale również tworzone z myślą o nawet najbardziej wymagających rolnikach. Jednym z przykładów jest przyczepa rolnicza. Czym kierować się przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Przyczepa rolnicza – na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Niezależnie od tego, czy prowadzimy małe gospodarstwo, czy na większą skalę, zakup sprzętu, jakim jest przyczepa rolnicza, powinien być dobrze przemyślany. Obecnie rynek oferuje nam duży wybór w tej kwestii, dzieląc sprzęt ze względu na właściwości, parametry techniczne, ale również odpowiednie przeznaczenie. Chcąc kupić przyczepę rolniczą, najważniejsze jest ustalenie uprzednio, jaki maksymalny ciężar ładunku chcemy w niej przewozić. To główny element, który powinien być bezwzględnie brany pod uwagę.

Przyczepa rolnicza, a zastosowanie

Kierując się wyborem przyczepy rolniczej, prócz ciężkości ładunku, musimy zdecydować o jego rodzaju. Sprzęt możemy podzielić na uniwersalny oraz specjalistyczny.

Przyczepa uniwersalna cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nazywana przez wielu wywrotką, dzięki swojej konstrukcji sprawia, że rozładunek i załadunek jest naprawdę prostą sprawą. Jest to model najczęściej wybierany zarówno do małych, jak i większych gospodarstw. Ma wiele zastosowań, między innymi idealnie sprawdzi się dla rolników uprawiających ziemniaki, ale również tych, którzy sieją zboże. Przyczepa specjalistyczna jak sama nazwa wskazuje, służy do przewozu specjalnych ładunków. Jest najczęściej używana do transportu zwierząt oraz np. beli słomy.

Obecne gospodarstwa realizują bardzo dużo zadań, które wymagają zastosowania odpowiednich przyczep rolniczych. Warto mieć to na względzie chcąc zainwestować fundusze w ten sprzęt.

Przyczepa rolnicza, a rodzaj podwozia

Szukając odpowiedniej przyczepy rolniczej, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dzieli się ona również odpowiednio ze względu na rodzaj podwozia. Konstrukcja tego sprzętu sprawia, że możemy przewozić ładunki sięgające nawet do 14 ton. Od wielu lat, największym zainteresowaniem cieszą się przyczepy dwuosiowe. Ładunek, który możemy w nich przewozić, jest naprawdę spory, co znacznie ułatwia prace w gospodarstwie.

Właściciele wielkich gospodarstw chętnie kupują przyczepy trzyosiowe, które są w stanie przewieźć ładunek sięgający nawet do kilkudziesięciu ton.

Pełna oferta oraz konfigurator dostępne na stronie: ZASLAW.pl

Najnowsze artykuły