2.2 C
Warszawa
wtorek, 19 marca, 2024

Jak powinno być zbudowane wnętrze firmowego samochodu dostawczego? 

Firmowy samochód dostawczy z przystosowanym wnętrzem to dosyć kosztowna inwestycja, ale z pewnością warta swojej ceny. Dostosowanie samochodu firmowego do potrzeb usługowych, na przykład zorganizowanie w nim przenośnego warsztatu lub punktu usługowego, serwisowego czy dostawczego może przynieść wiele korzyści dla rozwoju firmy przyczyniając się do zwiększenia grona klientów i wzrostu dochodów. Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się jak poprawnie i funkcjonalnie zabudować przestrzeń ładunkową w firmowym samochodzie dostawczym. 

Projekt – pierwszy etap zabudowy samochodów

Zabudowa samochodów firmowych rozpoczyna się w momencie planowania i opracowywania projektu wyposażenia przestrzeni ładunkowej. Projekt ten zawsze uwzględnia potrzeby klienta, elementy potrzebne do wyposażenia wnętrza oraz parametry techniczne samochodu, w tym wielkość wnętrza, wymiary otworów załadunkowych, miejsce na nadkola oraz ewentualne zagospodarowanie przestrzeni na długie przedmioty. Po zaakceptowaniu projektu przez klienta specjaliści przystępują do zrealizowania założonego planu zabudowy.

Mimo tego, że projekty są indywidualnie opracowywane dla wszystkich firm, istnieje grupa projektów specjalnych, czyli rzadko występujących, nietypowych planów zabudowy samochodu. W takich projektach szczególnie istotne jest uwzględnienie jak najlepszych rozwiązań, bo od tego może zależeć funkcjonalność pojazdu. Wiele firm oferuje bogaty asortyment mebli do zabudowy i dodatkowych elementów zabezpieczających. W przypadku mocno skomplikowanej zabudowy, specjaliści w pierwszej kolejności wykonują wizualizację 3D i po akceptacji jej przez klienta przygotowują rzeczywisty prototyp. Następnie odbywa się faza testów i badań i dopiero po pomyślnej weryfikacji projektu, fachowcy przystępuję do realizowania usługi.

Kiedy warto wykonać zabudowę samochodu firmowego?

Często przedsiębiorcy już przy zakupie auta wiedzą, że konieczne będzie odpowiednie przystosowanie wnętrza samochodu do potrzeb firmowych. W takiej sytuacji zabudowę busa można zlecić firmie współpracującej z dystrybutorem aut albo firmie zewnętrznej już po zakupie danego modelu.

Jeżeli zaś posiadasz starsze auto firmowe, bądź właśnie dokonałeś zakupu używanego samochodu w dobrym stanie technicznym warto skonsultować się z profesjonalistami zajmującymi się przebudową busów w celu ustalenia jakie rozwiązania będą korzystne dla eksploatowanego już pojazdu.

Oczywiście nie brakuje osób, które samodzielnie próbują wykonać zabudowy busów dostawczych, ale naszym zdaniem, jeśli nie jesteś specjalistą, lepiej zleć to odpowiedniej firmie. Główną przyczyną jest fakt, że przymocowanie zabudowy wymaga wykonania otworów, co spowoduje utratę gwarancji na perforację blachy, a profesjonaliści zamontują potrzebne elementy do fabrycznych otworów tak, aby nie ingerować w stan blachy pojazdu.

Najnowsze artykuły